kadın sünneti

"female genital mutilation"birçok arap ülkelerinde hatta yanıbaşımızdaki kuzey ırakta,birkaç afrika kabilesinde halen sürmekte olan bir tür vahşi gelenek. hatta buna sünnet bile denmez,buna dense dense vahşet denir.daha ergenliğinin başındaki kız çocuklarının ilerde seks sırasında zevk almasın diye oldukça acılı bir süreçten geçerek,hiçte steril olmayan ortamlarda klitorisi alınıyor.bundan ölen birsürü de kız çocuğu var.tabi sonra ki aşamayı,yaşadıkları bu ağır travmaya hiç değinmiyorum bile.her yıl ortalama olarak 3 milyon kız çocuğuda sünnet oluyormuş. <br> <br>geri kalmışlık ne boktan bir şey lan,millet teknolojide,bilimde,ilimde,gelişmemiş ülkeler ise halen kanda,menide,vajinada.kanadada doğarsın,ilk regl günün şampanya patlanarak kutlanır,kuzey ırak a doğarsın daha regl olmadan klitorisin gider. <br> <br>(bkz: allah belanızı versin)
şuan dünyada 125 milyon kadının yaşadığı dram

34 milyon kadın 'sünnet' kıskacında
ortadoğu ve afrika'da önümüzdeki 10 yıl içerisinde 30 milyondan fazla kadının sünnet tehlikesiyle karşı karşıya olduğu belirtildi.
bm çocuklara yardım fonu unicef'in hazırladığı rapora göre, ortadoğu ve afrika ülkelerinde şu anda sünnet edilmiş 125 milyon kadın yaşıyor.

rapora göre dünyada sünnet edilen kadınların sayısında azalma olsa da, önümüzdeki 10 yıl içerisinde 30 milyon kadın sünnet tehlikesiyle karşı karşıya.

unicef'in raporuna göre, kadın sünneti kenya ve tanzanya’da 3 kat azalsa da somali, gine ve cibuti gibi ülkelerde istatistiklerde bir değişiklik olmadı.

http://ayisozluk.com/lnk/a65066
duyduğum en korkunç işkencelerden birisi.... klitolislerinin kesilerek cinsellikten zevk almamalarını ve mastürbasyon yapmamaları için, namus adına(!) alınan büyük bir vahşi yöntem.
kadınların vajina deliklerine kadar egemenlik kurup erkeklik sancağını dikmek isteyen sözüm ona erkeklerin! icadı.
erkek sünnetine nazaran kadınlarda bu operasyondan doğan ölümler oldukça fazladır. yazıktır, günahtır.
sırf zevk alınmaması için yapılan bir şeymiş. bu insanlık mı, merak ediyorum.
uygulayanların da testislerinin alınması gereken iğrençlik.
dünya'da halen 200 milyon kadın bu dehşetin kurbanı oluyor. gerekçe müslümanlığın gereği!

http://asdilgbti.ayisozluk.com/2017/02/1...