kadınlara ait her ayrıntıyı bilen erkek

evlenilecek değil eğlenilecek erkektir.
dün okulda kadın öğretmenlerle sohbet ederken, konu bir ara hamilelik, çok çocuk vs. e geldi. kadınların ne kadar mineral vs. kaybettikleri şu bu. eskilerdeki ninelerimizin, annelerimizin filan sağlıklarının nasıl tehlikeye girdiği... ben '' folik asit '' filan da bilmiyorlardı o zamanlar tabii '' deyince hocalar şaşırdı, muzipçe sordular bunu da mı biliyorsunuz hocam deyu. ibne olduğuma dair kuşkuları daha da artmış oldu tabiiki. ama çok da tın! ben sizden daha bilgiliyimdir bu konuda kesin dedim. güldüler.*
halk arasında hamam oğlanı olarak adlandırılır.
jinekolog olma ihtimali yüksek erkektir.
sevgilisi/eşi yoktur. kadınları anlamakla kafayı bozmuş, kadınları çözdüğünde onları elde edebileceğine inanmış bu yüzden beyninin minik kıvrımlarına kadınların bile unutmak istediği özellikleri yerleştirmiştir. yine bir gün arkadaşlarıyla bir ortamda içerken "ben neden hala yalnızım" diye düşünmekten kendini alamayacaktır. itici.
benim o erkek. çalıştığım yerdeki 3 kadının google abisiyim . gün içinde özel hayatlarıyla ilgili ortalama 30-40 soru alıyorum. psikolojiden sağlığa , aile ilişkilerinden giyim kuşama kadar herşeyi önce bana soruyorlar . tabi yüzde doksan doğru cevap aldıkları için adım google abi oldu. kendimi seviyorum.
kadınlar hep erkekler tarafından anlaşılmadıklarından şikayet ederler. işte bu açığı da moda, estetik ve güzellik dallarında hizmet veren özellikle gayler kapatır. çünkü onlar hem kadınların ne istediğini daha iyi bilir, hem de bunla yetinmeyip onları ikna eder, gerekirse pohpohlar. hatta bir de gullüm ekledi mi kadınlar tüy gibi hafifler. yoksa bir kadın asla vitrindeki beğendiği kıyafeti gördüğü gibi almayı tercih etmez, '' yakışmış '' diyen birinin ağzını açmasını bekler.
adana'da halk arasında avrat hasan olarak adlandırılan erkek tipidir.
kadınlara ait ayrıntıları yeri geldiğinde kullanmak isteyen kurnaz erkek tipidir iyi de eder bilerek
bazen de mesleğinden mütevellit tecrübeleri olan erkektir.

örneğin konfeksiyoncu, tuhafiyeci, jinekolog ve makyöz gibi meslek dallarında kadını tanımak ve bilmek bir gereklilik zaten.