kağıthane’de bir gencin kürtçe konuştuğu için bıçaklanarak öldürülmesi

ingilizce, almanca konusanlari entel kurtce konusan herkesi terorist sanan toplum.

http://ayisozluk.com/lnk/a0224e
iç savaş cehennemine hoşgeldin türkiye!
daha doğrusu, ak cehennem'e!

(bkz: mersin)
(bkz: kırşehir)
insan ikiyüzlülüğüdür, almanca, ingilizce konuşanların farklı dil biliyor woow mantığıyla pohpohlanıp kurtçe konuştuğu için birini öldürmek ikiyuzlulukten başka bir şey değildir. akıl dağıtılırken ne bok yediler ama keşke vicdandan nasiplenselermiş diye iç geçirten olay.
yazıklar olsun.

ama bunların erkekliği bu kadar! bir kişiye altı kişi saldırmak... zaten öbür türlüsüne ne bilekleri yeter ne de yürekleri yeter. hoş, onlarda o yürek olsa burada korna çalıp, masum insanları bıçaklayacaklarına dağa çıkıp çatışmaya katılırlar. ne istediniz lan 21 yaşında, kendi halinde bir çocuktan? salaksınız, yemin ediyorum salaksınız.

ancak belediyenin cenaze için araç vermemesinden yanlış bir durum yok. bildiğim kadarıyla çok uzun mesafeler için zaten taşıt tahsis etmiyorlar.
milliyetin haberine göre, olay aslında bir alkol tartışması olduğuna inanmamız gerekiyor. milliyet, dünyanın en hızlı polis teşkilatının konuya ilişkin " jet" açıklamasına dayandırarak - hatta ne dayandırması, doğrudan açıklamayı kopyalayıp yapıştırarak bu işin " ırkçı saldırı" olmadığı konusunda içimize serin su serpiştiriyor.

işin milliyet gazetesi ayağı bi tarafa, sedat akbaş'ın 22, 45, 51, 29, 20 ve 22 yaşlarındaki katilleri, polis abilerinden aldıkları tavsiye üzerine baştan kendilerince son derece yeterli görünen "kürtçe konuştuğu için öldürdük" gerekçesini ileri sürdükleri ifadelerini birden değiştiriyorlar...

işin en traji-komik tarafı ise, görevi yargılama ve hüküm koyma olmayan bir kurumun olayı sanki "inceledik, bitti, sonuç da bu" şeklinde yansıtması...

http://www.milliyet.com.tr/-kurtce-konus...

konuyu daha geniş açıdan anlamak için (bkz: türkiye'de sistematik ırkçılık)