karlı havaların romantik olması

karlı havaların diğer hava durumlarına göre daha romantik olması durumudur. yağmurlu havalara göre veya sıcak nemli bir yaz akşamına göre çok daha fazla romantik bir atmoster barındırır. havanın soğuk olması sebebi ile yapılıcak aktiviteler ekstra sırnaşma ve birbirine sokulma isteği uyandırır. kar topu savaşı, karlarda yuvarlanmaları saymıyorum bile.

sıcak evinizde lapa lapa kar yağışını izlemek yağmura göre daha zevklidir. elbette iş ve okul hayatı bir nebze de olsa felç olur. özellikle sınavlarınızın ertelediğini sabah saat 8 de duyuran bir okulunuz varsa. ancak istediği kadar hayatımız felce uğrasın bu fikrim değişmiyor nedense. sebepsiz saçma bir mutluluktur karlı hava*

frozen pierrot.
normalde watsapıma asla mesaj gelmezken 3 gündür tonla "yer var sevişelim" mesajı geliyor. bence de duyuları harekete geçiren bir yanı var.*
romantik falan değildir. bir ben var benden içeri o bile üşüdü şu havalar sayesinde. buza basıp kaymak istemiyorum ama çamura da basıp çizmemi kirletmek istemiyorum, paçama sıçraması da çabası. yokuş inip çıkarken bi araba görürsem ödüm kopuyor. fear factor oynaya oynaya yaşıyorum şu günlerde.
romantiklikten ziyade karlı havalarda disney maratonu yapıyorum 19 yaşında bi erkek olarak ailede yadırgansam da,gayet zevkli bence lapa lapa kar yağarken frozen izlemek,ya da benim romantiklik anlayışım bu kadar sanırım
üşütmeden romantizmi düşünene helal olsun.
karlı soğuk havalar çocukken güzeldi. şahsen benim için artık sokaktaki hayvancıkların mama bulamaması ve soğuktan donarak ölmesi,kuşların kar yüzünden yiyecek birşey bulamaması ve küçük kuşların konduğu yerlere ayaklarının yapışması,evsiz insanların soğuktan ölüm haberlerinin aldıkları zaman. kar gidecek sıcak bir evin varsa güzel. keşke herkes elinde kahve ile instagrama fotoğraf atmak yerine marketten dönerken aldığınız bir paket mama alıp koysanız,evdeki ekmeği yada bulguru ıslatıp camın önüne koysanız.
izmir için geçerli olmayan doğa olayı.
evdeysem tabi romantik. evde olunca yağmur da romantik ama dışarı çıkınca kedi gibi zıplaya zıplaya giderim nereye gideceksem.

saat sabah 6, elinde kahve kupası pencereden hafif aydınlanan güne bakmak, sokak ışıklarının hala aydınlattığı karları izlemek vs. güzel şeyler tabi bunlar.

içeride horlayan herif yok ama işte, o lazım.
sıcacık battaniye altında ağlayarak carol izlenmesi gereken havalardır