kate bush

çok iddiali bir entry ile karşınızdayım, baylar bayanlar. selam!

müziksever kulakların, bilhassa indie, deneysel takılan beyefendilerin, hanımefendilerin çok çok sevdiği björk, tori amos, hatta pj harvey, ve dahi alanis morissette ve fiona apple nam matmazeller, madame'ler seleflerinin (ki elbette ki kate bush oluyor kendisi) dikenlerinden, taşlarından arındırıp, asfalt döktüğü, asfalt ile yetinmeyip sekiz şeritli otobana dönüştürdüğü yol olmasaydı şu anda glasgow'un, seattle'nin, ottowa'nın underground barlarında geceliği 50 avroya şarkılar söylüyor olacaklardı.

yatıp kalkıp kate bush'a dua etsinler, bu güzel kadının dünya üzerinde beden bulmasına, beden bulmakla kalmayıp sesini bizlerden esirgememiş olmasına şükretsinler.

bu kadın ingiltereden çıkan en önemli müzisyenlerden biridir. çıkış şarkısı wuthering heights tam 1 ay boyunca ingiltere listelerini domine etmiştir, şarkıda kullandığı egzantrik vokal tekniği bazı kulakları tırmalayabilir. *

david gilmour ile running up that hill söylesinler, biz de tanrıyla anlaşma yapmaya çalışalım. biralar benden!
bir sürü güzel şarkısı olan, hafif deli, hafif depresyon teyze. pop müziğin gelişiminde önemli bir yeri vardır zira çok niş bir alan açmış ve inanılmaz yaratıcı çalışmalar ile doldurmuştur o nişi.

ben this woman's work diyorum:
get out of my house adlı parçası muazzamdır.