kendini doktor sanan hasta insan

hastane ve doktorlarla bir süre zaman geçirdikten, bir kaç hastalık atlattıktan ve bir kaç ilaç ismi öğrenince tüm tıp bilgilerini edindiğini sanan insan modelidir. etrafında hasta olan yada hasta olmaya yakın insanlara bıkmadan usanmadan öneriler verirler, ilaçlar önerirler vs. bilmiyorsan sus diyesim geliyor. ne zaman doktor oldun yahu!
sabah kuşağındaki sağlık programları yüzünden yurdum teyzelerinin üçte birinin dahil olduğu insan sınıfıdır. sabahları evdeysem sırf bu tür programlarla karşılaşmamak için televizyon açmıyorum.
her ailede bulunan insan modelidir. bir şekilde hastanede çalışmış ise, doktorlarla yakınlık kurdu ise, sağlık bakanlığı bünyesinde herhangi bir ünvan ile çalıştı ise, daha önce gözünün önünde bir tedavi şekli oldu ise o kişi kendini doktor zannetmektedir. çevresindeki insanlara gerektiğinde iğne vurup kendi güzel kafasına göre ilaç vermektedir.

benim ailemde vardır, sağlık bakanlığında yıllar yıllar öncesinde bekçi ünvanı ile çalışmış amcam ailenin tek yüksek ihtisaslı doktoru, profu, bi bir şeyidir. hasta olduğunu gördüğü an yıllar öncesinden kalma poşetlerinden getirdiği ilacı merhemi senin üzerinde bir denekmişsin gibi hunharca kullanmak ister.