kılıçdaroğlu'nun kardeşinin inşaat bekçisi olması

chp genel başkanı kemal kılıçdaroğlu'nun 7 kardeşinden en küçüğü olan celal kılıçdaroğlu, izmirden bir inşaatta 850 lira maaşla bekçilik yapmaktaymış.
belediyeden emekli olan celal bey, 1350 lira olan emekli maaşı ile, oğluna krediyle aldığı evinin taksidini ödediği için geçinmekte zorlandığını ve bu yüzden bu işi yaptığını söyledi.
bi ikilem var sanki kardeş kayırmayıp yoluna devam etmesi güzel ve fakat husumet yoksa şayet ; biri kemal kılıçdaroğluna giydiği gömleğin 350 lira olduğunu hatırlatmalı..
gemicikler de gözü olmayan kardeştir. husumet bile olsa, memleketteki şakşakcılar sayesinde yine bir mevki sahibi olabilirdi belkide ama iş kardeş kılıçdaroğlunda bitmiştir belkide!
allah kardeşi kardeş yaratmış kesesini ayrı yaratmış sözünü akıllara getirir. eğer bahsedilen çocuğu olsaydı şaşırılabilirdi ama kardeş yakın da olsa evlenince ilişkiler değişir. ayrıca kimse varlıklı diye kardeşini de kalkındırmalıdır şeklinde bir kural yoktur. özetle bu durum kılıçdaroğlunu kötü de yapmaz, dürüst de.
aralarında husumet var veya yok. başkalarının kanatları altında ucmaktansa, kendi kanatları ile uçmayı tercih eden celal kılıçdaroğlu'nu tebrik ediyorum. onun kardeşi, bunun oğlu, şunun akrabası diye kayırılan onlarca kişiye de ayrıca ibret olsun!
tayyipin tüm sülalesinin 10 yılda,sıfırdan milyoner olduğuna bakarsak,helal olsun dedirtecek olay.
kemal son dönemde celal'den çektiği kadar kimseden çekmedi yaw. öyle komik haberlerle gündeme getiriyorlar ki, kardeş değil de düşman sanki. armut her zaman dibine düşmüyor demek ki bazen yuvarlanıp uzaklaşabiliyor.

(bkz: celal kılıçdaroğlu)