konteyner ev

her şeyi siktir edip bir köye yerleşmek adlı başlığın bana hatırlattığı yaşam tarzıdır. konteyner ev * mümkün olan en minimal şekilde yaşamayı hedefleyen bir konsept.

şehir hayatından, koşuşturmacadan , stresten sıkılan ve tası tarağı toplayıp şehirden uzakta yaşamak isteyen insanların kullandığı bir nevi kaçış yöntemi. konteyner ev basit bir tanımla; içerisinde bir evin en temel parçalarını barındıran küçücük, bizim kutu gibi diye tabir ettiğimiz evlerdir. içerisinde duş,mutfak, yatak odası gibi bir evin olmazsa olmazı bölümler mevcuttur.

ülke trafiğinin konteyner ebatları için belirlediği sınırları geçmediği sürece mobil olarak da tasarlanabilir. bu da tabi bir yere bağlı olma zorunluluğunu ortadan kaldıracaktır. konteyner evlere yönelen insanların diğer bir amacı da dünyada bıraktıkları karbon ayak izini en aza indirmektir. o yüzden bu evlerin bir çoğunluğu solar enerji kullanır ve yağmur suyunu içme suyuna dönüştüren sistemlere sahiptir.

zaman zaman her şeyi bırakıp gitme isteği baş gösterdiğinde bu konteyner ev seçeneğini ciddi ciddi düşünmüşümdür. ancak öyle bir yaşam tarzına ben ayak uydurabilir miyim? orasını henüz bilmiyorum.

bu da benim en çok beğendiğim konteyner ev dizaynlarından biri.

2 Entry Daha