kulaklıkla müzik dinleyene ısrarla soru soran insan

çoğu zaman yolundan çeviren adres soran, durak soran; kulaklığı çıkarıp ne sorduğunu algılamaya çalışana kadar daha onlarca soruyu tevcih edip yardıran kişilik.

kulağı boş olan onca insan varken, neden müzik dinleyene adres sorulur bunu anlamak mümkün olmasa da; soru sorana içsel yolla hazırlanan özenli küfürler ardından savrulabilir, olur olur.
amlarına koyayım onların. çok ayıp ediyorlar.
bu durumda kulaklığı çıkarıp pardon ne dediniz diye tekrar sormak yerine o anda dudak okumayı deneyebilirsiniz. anlamadığınız bir yer olursa o anı tekrar kafanızda slow motion efekti ile geçirirseniz başarılı da olabilir. bu şekilde cevap verdiğim çoktur. diğer bir konuda normalde konuşurken karşınızdaki kişinin dudaklarına bakamayabilirsiniz ama bu sebeple o hoş dudak hareketlerini izlemeniz keyifle mümkün.
sorsun sormasına da yolda giderken arkadan omzuma dokunup, kulaklığı çıkarıp dönene kadar lafını bitirmesi o kadar değil de, "efendim, ne dediniz" diye sorduğunda yüzünde koca bir öfff ifadesiyle dediğini tekrarlaması yok mu...
hiçbir tepki vermediğim insandır, müzik dinlemeye devam ederim, içinde patlasın söyleyeceği
ne anlıyorsun bu müzikten ? gibi bir soru olursa ağzının ortasına kürekle vurulması gereken insandır.
tamamen cehalet halidir. airpods kullanıyorum mesela ben de. saçlarımdan belki karşı taraf ayırt edemiyor olabilir ama ondan önce kablolu kulaklık kullandığımda da bu bir şey sorma olayı başıma gelirdi. sinir olma sebebi.
ben death grips'i mi dinleyeceğim yoksa senin gibi paçoz birisini mi?
'ne var amk?' diye cevap verilmesi uygun olan insan tipi. ben kulaklığımı takmışım. kendi dünyamdaki duygusal denizlerimde yüzerken ya da en havalı podyumlarda catwalkumu yaparken sen kim köpek? beni ne hakla bölüyorsun?