leverage

2008-2012 arası 5 sezon sürmüş, başrollerde timothy hutton (nate) , gina bellman (sophie), christian kane (eliot), beth riesgraf (parker) ve aldis holge (hardison)'un yer aldığı polisiye-komedi.

eski bir sigorta müfettişi olan nate, oğlunun ölümü ile parçası olduğu sistemin yozlaşmışlığının farkına varır. bunun üzerine birtakım eski suçluyu : dolandırıcı (sophie), hırsız (parker), kas gücü (eliot), hacker (hardison) toplayarak 'kötü adamların gazabına uğramış ve adaleti bulamamış masum insanlara' haklarını geri kazanmaları için yardım ederler.dizinin adı da buradan gelmektedir, nate ve takımı hakkı ihlal edilen kişilere bir leverage (üstünlük,koz) sağlar, sanırım bu bir ekonomik terim/gönderme.

modern robin hoodlar denilebilir. nate ve arkadaşları, her bölümde çevirdikleri düzenbazlıklar-oyunlar ile hakkı yenen masumlar için adaleti sağlar. dizi sarcasm dolu diyaloglarıyla kısa sürede kendisini sevdirir, izlemeye doyamazsınız. dizinin sloganı 'get ready to get even' , yani ödeşmeye hazır ol demektir. sırf parker'ın delilikleri, ifadeleri için bile izlenebilir.