los angeles

harika bir reklam filmiyle tanıtılan muhteşem amerika şehri. kaliforniya'nın en kalabalık şehri olmakla birlikte amerika'nın da en kalabalık ikinci şehridir.
çekilen reklam filminde geyler, lezbiyenler, translar, rengarenk uçaklar, farklı ülkelerden bir çok insan yer almış.


hayaller los angeles newyork ; hayatlar kayseri ankara .
amerika birleşik devletleri sınırları içerisinde kuvvetle muhtemel eşcinsel bir bireyin en rahat yaşayacağı eyalettir.

p.s: bir önceki cümlede zarf olarak kullanılmış olan rahatlık kelimesinin ucu bucağı yoktur.
california eyaletinin güzel şehirlerinden bir tanesidir. ilk gittiğinizde her şey rüya gibi geliyor. yaşadıkça kabus olduğunun farkına varıyorsunuz. her ne kadar çok güzel, çok özgür bir yer olsa da maalesef çok acımasız gerçeklere sahip bir yerdir.
dünyanın en zenginleri nasıl burada yaşıyorsa en fakirleri de burada yaşıyor. borderline ruhlu insanlar gibi düşünebilirsiniz. en iyi ve en kötü var. ortası yok gibi sanırım. mesela skid row denilen bir mahalle gibi bir şey var amerikanın en büyük evsiz nüfusu burada yaşıyor. hatta onlara adanmış gibi bir şey. los angeles iklimi nedeniyle de evsizler özellikle bu şehri tercih ediyorlar. şehrin genel popülasyonun % 18'i evsiz. bunun yanısıra arabalarda ve çadırlarda yaşayan binlerce insan var. amerikan kabusu da denilebilir. diğer taraftan dünyanın en çılgın partileri de burada yapılıyor. çok insan uyuşturucu kullanıyor. aynı zamanda mafya da çok güçlü.

çok ilginç bir şehir tabi ki. insanı büyülemiyor desem yalan olur. gay kültürü özellikle çok güçlü. ama sf kadar değil sanırım.

diğer büyük şehri san francisco'da aynı şekilde hem harika hem de evsizlerin gruplar halinde dolaştığı bir yer. tabi diğer bazı gerçekler de var. mesela los angeles evsizlere küçük miktarda para da sağlıyor diye biliyorum. bu yüzden diğer eyaletlerden evsizler buralara göç ediyorlar.
ispanyolca bir kelimedir ve melekler anlamına gelir.