mağduriyet stoklarının tükenmesi

türbandı, elitizmdi şuydu buydu derken her türlü kozu oynayan akp'nin son hırsızlık olayıyla son istasyona varmasıdır. chp'nin son aylardaki akıllı hamleleri de mağduriyet stoklarını eritmiştir. yüce divanda görüşmek dileğiyle...
kimilerimizin "kimi kandırmaya çalışıyor bunlar" diye saçımızı başımızı yoldurtan mazeretler/mağduriyetler, belli ki stok anlamında tükenmiş. zaten, yaratıcılık anlamında yoksunluktan bahsetmeye gerek yok. (buna rağmen 10+ iktidar dönemine engel değil.) ama bu mağduriyetler etki anlamında hala işlevine tam gaz devam ediyor. şu son 2 hafta içerisinde olanlara bizzat tanıdığım insanların doğrudan "dış mihrak, hoca azıttı, faiz lobisi, çekemiyorlar canım" şeklinde yorumlarla geçiştirmeleri inanılır gibi değil.

yani inanılır olmamalı. ama sonuçta inanmalı, çünkü durum tam da bu. benim desteklediğim bir partiyle ilgili böyle iddialar olsa, bir adım geri atar, temkinle bakarım. ne kapılmadan, ne de savunmadan. akp taraftarlarında ise tam savunma hali söz konusu. üstelik yolsuzluktan laf açan bile yok. tıpkı akp kurmayları gibi.

biliyorum, kimse sütten çıkmış ak kaşık değil ama, bu bir mazeret olmamalı.