makul ayi

yeni sözlük yazarı. takip edilecek yazar gibi bir ilk izlenim oluşturdu bende. aramıza hoşgeldin.
şiirsel, eğlenceli, komik, tespitkar* bir tarza sahip yeni yazar. uzun yazılarını sıkılmadan okuma şansı bulurken, kelime oyunlarındaki başarısını da gözardı etmemek lazım. profil resminden genç yaşta olduğu sonucunu çıkarırsak daha uzun yıllar sözlüğe hizmet edebilecek gibi duruyor.
(bkz:#58654) nolu entrysiyle beni gülmekten öldürmüş, gülerken oturduğum sandalyeden az daha düşmeme sebebiyet verebilmiş yazardır.. *
biralarını teslim edemeden içtiğim için kendisine bir özür borçlu olduğumu düşünmediğim yazar. kurta kuzu emanet etmek
sözlükteki en iyi yazarlardan... *
4 marttan beri neredeyse hergün konuştuğum dostum, sonra sözlük yazarıdır.* yahu öyle böyle değil burada edindiğim dostların en iyilerden bir tanesi. kullanacağım kelimelerin ne kadar ifade edebileceğini düşünüyorum durumu aslında ama zaten biliyor beni. anlatamadığım ne kadar şey varsa hepsini biliyor kendileri * seviyorum bu adamı. keşke her an ulaşabileceğim mesafede falan olsa ve yüz yüze muhabbet etsek diye kıvranmıyor değilim. ciddi manada insanlığın ne demek olduğunu biliyor, ödün vermeyen bir kişiliğe sahip, birayı seviyor ve parliament içiyor. *
bu adamla sonunda görüştük sözlük ahalisi. beni kırmadı. sıcacık, kocaman, tatlı mı tatlı bir adam. yemeğimi yedim*, içkimizi içtik, muhabbetimizi ettik. seviyordum zaten daha da çok sevdim. metroda kocaman sarıldım buna misler gibi kokusunu çektim içime.
tam anlamıyla makul bir ayı. merhabasıyla, muhabbetiyle vedalaşmasıyla pek sevdim. kitapkurdu kelimesinin sözlük anlamı. en azından bunun sinyalini verdi.
pek makul olmayan gel gitli sohbetçi yazar. * zirvenin en sonunda imana geldiği yönünde rivayetler var. *
aşağı yukarı ortak kültür alanlarına ilgi duyduğum yazar. her ne kadar en başlarda kendisini çok uzak bir karakter sansam da; dinleyip, sohbet etme imkanı buldukça alakası olmadığını farkediyorsunuz. inanılmaz cana yakın ve her perdeden konuşabiliyor. ancak ingilizce düşünüp türkçe konuştuğunu düşünmeye başlamadım değil *.

ek not: kendisi straight kelimesinin kullanımına muadil olarak düz kelimesini kullanan tanıştığım ilk insandır.
zirvede, tüm dünya dillerinde edepsiz yetenekleriyle tanıdığımız, dünya çapında umut vadeden genç yazarımız.
bildiği tüm dilleri fantezileri için öğrenmiş olduğu kanısına vardığım yazar. yoksa alıp başımı gideyim, ülkeyi terkedeyim diye düşündüğünü sanmıyorum. *
heybeliada zirvesinde beni sırtında adanın bir ucundan diğer ucuna taşıyan yazar. kaptığı gibi uçurdu valla, e alan kazanıyor kapanın elinde parlıyorum ben de. o değil de sırt ağrısı, fıtık ve sair bir maraza yakalanması halinde hastane ve bakım giderlerini ödeme işine karışmayacağımı burdan kendisine tebliğ ediyorum. indir demesem daha da götürecekti. adam kaçırma ve erkek kaldırma işim olursa bilsin ki ondan yardım isteyeceğimdir. ahah yavşuklu seni.
ahahah beni de kucağında taşıdı resmen cınım yha
o'na bakarken lütfen gözlük kullanınız. zira saçtığı ışık ve enerji, geçici körlüğe neden olabilir. ağzı burnu güzel, hele muhabbeti fevkaladenin fevkindeydi. on üzerinden yüss puan
şeker oranı sıfır olduğu iddia edilen, tadı akide şekerlerini andıran tarçınlı yunan şekeri misali insanın damağında pek baharatlı, keskin tat bırakmasına rağmen aslen özünde şeker olduğuna inandırılmaya meyillenmeden edemediğiniz, en kötü ihtimalle kendisi tarafından inandırıldığınız; o tarihi, yegane, pahabiçilmez ve unutulmaz sarılmasından/kucaklamasından sebep 'yüzü kadar içi de güzeldir'i doğrudan kabul etmek istediğiniz hoş bir insan.
kültürlü oluşunun yanı sıra , mütevaziliğini ve ağırbaşlılığını yerleştirebilmiş yazar. yerine göre hareket edebilen , bu ülkeye fazla olan nadide insan.. kıymetini bilmek gerek senin. seviliyorsun kuzumm.
duyumlara göre sözlükte yazmayı bırakma kararı veren yazar.

(bkz: ccc ayisözlük)