mango

kadınların üşüştüğü- düzeltiyorum alışveriş yaparken en çok tercih ettiği- ucuz ve en popüler markalardan biri. marka adını- logo- kalbinize değil büyük harflerle üzerine yazan/kazıyan ve bu tarzıyla göz yoran ama kadınları bir türlü itemeyen çılgınlık. erkeklerse ancak mango çantalarını taşısın. hele şu istiklalde insanın üzerine üzerine gelen kocaman dükkan ismi tam bir tükettirme odaklı şiddet.

(bkz: zara torbası)
eski karım yüzünden sık sık ziyaret etmek, peşinde dolaşırken diğer kadınların tuhaf bakışlarına katmak zorunda kaldığım giyim mağazasıdır.
''bir kadın ağlıyorsa yanına yaklaş, saçlarını okşa, gözlerine bak ve de ki; "mangoda indirim varmışşş.'' kadınlar için bu derece önemli olan bir mağazadır.
ekonomik nedenler dolayısıyla fiyatların ülkemizde aşırılaşması sebebiyle birçok erkek reyonlarının kapandığını gördüğüm mağaza.
bana hitap etmeyen marka. tasarımlarını oldukça kötü buluyorum. belki ispanyol modasından ziyade iskandinav modasını sevdiğim içindir.
tropikal aşırı lifli bir meyve. tam soymayı bilmiyorsanız (benim gibi) lifleri işi zorlaştırıyor. ibrahim tatlısesin hülya avşarla öpüştüğü sahneyi mangoyla yaşamışlığım çok vardır bu yüzden. (bkz:köfte ekmek yer gibi öpüşmek). ama tadı güzel, ekkksantirik.