metroseksüel

güzellik salonlarına giderek manikür ve pedikür yaptıran, kaşlarını incelten, kadınsı giyimden hoşlanan ve dişi yanlarını sergilemekten çekinmeyen, ancak eşcinsel olmayan erkeklerdir. halk arasında böyle bilinse de bence bir çoğu gizli eşcinseldir.
günümüz modern (en popüler haliyle şehirli) erkeğini tanımlamak üzere üretilmiş gereksiz bir sıfat. temiz, bakımlı, düzgün giyinen (maddi durumla da alakalı olabilmektedir), belirli sosyal ortamlara takılabilen erkekleri kasteder. üst-orta gelir grubuna dahil olan, belirli bir işi, kariyeri olan her erkeğin elde edebileceği kalıptır. ancak ne yazık ki günümüzde farklı olma çabasıyla yola çıkılsa da aynı tornadan üretilmiş erkekleri önümüze sürmekle yetinir.
koyunizm diye adlandırılabilecek her türlü "bir grup yaratarak farklılaşma uyutması ile aslında kişileri standart hale getiren aktivite" fenomenlerinden birisidir. "artık kadınlar kadın değil erkekler de erkek değil" söylemini doğrular. toplumsal cinsiyet rollerini siklemesem de bu tür paketler adı altında tüketimi körükleyen modernite saçmalıklarının toplumu yozlaştıran gerçek unsurlar olduğunu düşünmekteyim. belirli bir harcama ile dahil olabileceğiniz ve kendinizi elit hissetmenizi sağlayacak giyim-kuşam-yeme-içme-sıçma-yatma-kalkma- sosyalleşme süreci gibi unsurları barındırır.... siz siz değil kuralları olan bir oyunun oyuncularısınızdır. sorun şudur ki, oyuna kendini fazla kaptıran bazı aktörler kendisini unutur. buyurun size tüketime dayalı modernite tabanlı koyunizm.

koyunizme diğer örnekler : enteller, batılı ideolojisiz tavşan boku sosyete solcular, ikoncanlar vs...
ekonomik kriz dönemlerinde küçülmeyip, tam tersine büyüyen tek sektör olan kozmetik sektörünün, kadınlarla yetinmeyip, kendisine erkekleri de hedef kitle olarak seçmesi sonucu, her yeni trende gözü kapalı atlayan züppelerin bir gram kreme yüz euro vererek elde ettiği ünvan.

her sabah metroya binmekten hoşlanan erkektir.

(bkz: yalan yanlış entry girmek )
kısaca çok çok çok çok bakımlı erkeğe metroseksüel denir.
bu kişiler kentli olmalarıyla beraber bakımlıdırlar, şıktırlar. keyifli yaşarlar ve giyinmeyi bilirler.
bir metroseksüel, aynı zamanda homoseksüel, aseksüel, biseksüel, heteroseksüel vb.'dir de.

metroda seks yapmazlar genellikle.*
aşırılığını çok itivi bulduğum tiptir.