mısır'da eşcinsel evlilik yapan çifte yönelik cadı avı

eşcinsel düşmanı ülkeler sıralamasında en üstlerde gösterilen kaos.gl raporundan sonra şaşırtmayan cadı avı girişimi. yahu mısır'da onca sorun sıkıntı var, ülkenin siyasi akıbeti hala belli değil; yarına canlı çıkma garantisi yok; adamların eşcinselleri hedef göstermesi akıl alır gibi değil. homofobik ve cahil olmak bu olsa gerek. nil nehrinde bir teknede evlenen eşcinsel çiftin yakalanması için o gece düğüne katılan herkes tutuklanmış. evlenen çiftin bulunması için polis seferber olmuş. 500 küsür müminin asılarak idam edilmemesi için engelleme kampanyası başlatan türk medyasından bu çiftin öldürülmemesi için de kampanya başlatmasını bekliyoruz.

http://www.odatv.com/n.php?n=bu-videodak...
mesela ben videoyu izlerken midem bulandı. bence karşılıklı empati yapamamamızın sebebi bu. biz onları anlamıyoruz onlar da bizi. bi de çoluğu çocuğu olanların hassasiyeti var. bu işler gizli saklı kalsa daha iyi olur bence.

altında ki yorum bu. bütün herşeyi özetleyen genel olarak hakim süren düşünce bu. onları anlamıyormuşuz. çocuğu çoluğu olanların hassasiyeti varmışmış, bu işler gizli saklı kalmalıymışmış.