müslüman bir ülkede layıkınca müslüman olarak yaşamak

bu bir hedefmiş.
hem de 2015 yılının kasım ayında yaşamakta olan bir anadolulu lgbt genç tarafından dile getirilen...
bu hedefi akp gerçekleştirtmişmiş onlara...
sanki, burası onlardan önce müslüman değilmiş gibi...
sanki, onlardan önce herkes mağaralarda yaşıyormuş gibi...
oysa, daha öncelikli o kadar çok acımız ve eksiğimiz vardı ki...
nerede eşitlik?
nerede insanlık?
nerede paylaşım?
nerede her çocuğun her sabah süt içebilmesi hakkı?
nerede her babanın çocuğuna her akşam birşey getirebilmesi mutluluğu?
nerede herkesin anadilde konuşma-yazma özgürlüğü?
nerede hak ve fırsat adaleti?
nerede ücretsiz ve nitelikli eğitim?

hayret ve yassık...
billur kalkavan'ın her kelimesine katıldığım röportajındaki bir detay kaçırılmazsa sevinirim; "sadece kendine istediğin zaman değil, herkese özgürlük istediğin zaman o özgürlük oluyor." eee sorarım o halde ülkenin tamamı müslüman olmak zorunda mı? müslümanca yaşamak zorunda mı? herkes birbirine saygı duyarak yaşasa çok mu zor acaba? hatta bu şekilde daha güzel ve tam anlamıyla özgür olmaz mı? desteklediğiniz görüşlerle sunduğunuz argümanlar örtüşmeyince bazı söylemler havada kalıyor. bu kadar nefrete gerek yok lütfen! fikirlerimizi dayatmaya lüzum kalmadan karşılıklı anlayışla yaşayabiliriz dünya hepimize yeter lütfen artık nefret kusmayın! şiştik!
belki "müslümanlar" layıkıyla yaşıyordur ama kendilerini kurban olarak göstermekten vazgeçmeliler, bu ülkede onlara haksızlık yapıldığı gibi * farklı etnik kökenden, mezhepten, kimlikten insanlara da yapıldı ve yapılmaya devam ediyor, sanırım hükümet yanlısı insanlar bunları görmüyor veya görmek istemiyor, müslüman bir ülkede bir hristiyan nasıl yaşayacak, onlarında düzgünce yaşaması gerekmez mi veya alevilere talep ettiklerinin * gerçekleştirilmesi gerekmez mi, her sunni müslüman layıkıyla yaşadığı gibi lgbttlerinde yaşaması gerekmez mi, en basit insan haklarından ve eşitlikten bahsetmek gerekmiyor mu, unutulmaması gereken çok şey var ve unutturulmaması gereken ve hepsi aynıları tekrar yaşanmasın diye yapılmalı ama sadece kendi çevrendekilere bakarak değil aynı zulmü yaşamış diğer insanlara karşı empati duyarak ve onlarında ellerinden tutarak,son olarak da müslüman bir ülkede layıkıyla müslüman olarak yaşamak yerine eşitliğin olduğu bir ülkede herkesin eşitçe yaşaması daha doğru geliyor, ister müslüman ol ister başka dinden, kimsenin hakkını çiğnemeden
müslümanlık kavramından ne anlaşıldığına göre içeriği değişebilen bir hedef.
böylesi trajik bir hedef, aşağıdaki örneklerin, müslüman bir ülkede haklı, adil ve insani görülmesini neden mazur gösterir ki????????????????????????, dedirtir...

ahlak, vicdan ve erdemdir öncelikli olan; gerisi zamanla düzelir zaten...

vakti zamanın da müslümanlar devlet eliyle ibadetlerinden alı konulurken şimdi bizzat kendileri kendilerine alı koyuyor.bu ülkede müslüman gibi yaşamak gerçekten zor.gömülen kuranlar,türkçe okunan ezanlar,baştan şekilen örtüler artık eskide kaldı.müslümanlar şimdi hiç olamadıkları kadar özgürler.lakin dinlerinin gereğini yapmaktan hayli uzaklar.dinleri onlar için artık gösteriş ve iş kapısı haline geldi.şimdi müslüman ülkenin müslüman seçmen ve yöneticlerine bir kaç dini bilgi vermek gerekiyor.

yetim hakkı:
yetimlerin mallarını haksız yere yiyenler, ancak ve ancak karınlarını doldurasıya ateş yemiş olurlar ve zaten onlar çılgın bir ateşe (cehenneme) gireceklerdir. (nisa - 10)
ayette açıkça belirtildiği gibi haramdır.ama yetimin hakkıyla saray yaptırabilir,ihaleleri yandaşlara verebilir,gemicikler alıp milyon dolarlar kazanabilirsiniz.çünkü zamane müslümanlığı böyledir.

cinayet ve bozgunculuk:
kim, bir cana kıymayan veya yeryüzünde bozgunculuk çıkarmayan bir nefsi öldürürse, bütün insanları öldürmüş gibi olur.
(maide suresi, 5/32)
anakara patlaması,suruç patlaması,gezide öldürülen gençler,soma faciası işlenen cinayetler.suriyeyi birbirene karıştırıp selefi köpekleri besleyen silah veren ve onları destekleyerek yurtlarından edilen milyonlarca insan.bu bozgunculuktur bu fitnedir bu fesatlıktır.ülkede onlaaaaar bunlaaar diye ayrıştırıp bizden-sizden diye bölmek apaçık fitnedir.müslüman ülkede bunlar yaşanır çünkü onlar gerçek müslümanlardır.

şirk:

onlar, allah'ı bırakıp, kulları durumundakilerden kendilerine zarar vermeyen ve fayda da sağlamayan şeylere tapıyorlar.
“bunlar bizim allah katındaki aracılarımız, şefaatçilerimiz” diyorlar. sen de:
“siz, allah'a, göklerde ve yerde, o'nun bilemeyeceği şeyleri mi haber veriyorsunuz?” de. allah ilâhlığında, otoritesinde, mülkünde, tasarruflarında onların ortak koştukları varlıklardan münezzeh ve yücedir.

allahtan başkasının şefaitinin boş olduğu açıktır.müslüman kardeşlerim şeyhlere,tarikatlar liderlerine açıkca tapınır gibi şefaat dilenmektedirler.din adamı bile olmayan adamlara allahın sıfatlarını yakıştırmak açıkça şirktir.ama benim müslüman ülkemde erdoğan allahın gölgesidir,haşa allahın tüm sıfatlarını taşıyor diyen bir zındığı bu müslümanlar alkışladı.


daha bunlar gibi binlerce örnek sayabilirim ama beyhude.şu yazdıklarım bile müslümanalrı nasıl müslüman olduklarının açıkça beyanıdır.müslüman bir ülkede bunlar olmaz.kendine müslüman diyen birileri bunları görüp onaylmaz.müslüman bir ülkede allahın ayetleriyle dalga geçenler baş tacı edilmez,müslüman bir ülkede kul hakkı yiyenler alkışlanmaz,müslüman bir ülkede kız çocukları cahiliye devrinde ki gibi alınıp-satılmaz namus için öldürülmez,müslüman bir ülkede allahın evine cip ile gidilmez,müslüman bir ülkede allahın evini oy istemek için işgal edilmez,müslüman bir ülkede bunca haksızlığa karşı bu kadar susulmaz susulduğu gibi destek onulmaz.eğer tüm bunları yapanlar kendilerine müslüman diyorsa biz ne diyeceğiz?
allahım sen bizi ve dinini bu iki yüzlü dünya nimeti için imanlarını satanlardan koru.
amin.

ayrıca bu müslüman ülke de iftira ve hakaret gibi şeylerde gayet normaldir.hdp ve chp seçmeninin hepsini kafir ilan edip reddiye veren softa din adamcıkları da vardır.chp nin 12.108.801 ve hdp nin 5.144.108 seçmenine kafir diyen bir müslüman eğer bunlar kafirdeğil ise kafir olmuştur."kim bir adamı ey kâfir diye çağırır veya ona ey allah'ın düşmanı derse, o adam da böyle değilse, bu söz, söyleyenin kendisine döner."hadisini bilmeyen softalar milyonlarca kişinin günahını almış ve imanı gitmiştir.sevgili mümin kardeşim bunca insanın kul hakkı öbür tarafta ödeyemeceğin aşikardır.sen en iyisi tağut olma ve kelime i şehadet getir bari imanını tazele.* * *
ya nolursunuz bi akp toplantılarına katılıp ben eşcinselim desenize nolur. hadi sonra buraya gelip yazın nolur.