my own private idaho

yönetmen gus van sant öyle bir filme imza atmış ki aslında herkesin hayatında böyle bir anıya rastlamak mümkündür. en azından sevdiğiniz bir dostunuzu kaybetmenin verdiği hüznü nasıl ifade edebilirsiniz bilmiyorum. üstelik bu dostum, arkadaşım dediğiniz kişiyi "seviyorsanız" ona "aşıksanız"...
william shakespeare oyunundan etkilenen gus van sant'ın yazdığı senaryo river phoenix ve keanu reeves'in oyunculuklarıyla işte böyle bir hikayeyi anlatıyor.
trailer :

benim güzel idaho'm
öyle bir zamanda geldin ki kalbimin kapıları çoktan paslı duvarlar.
inanmak için sana sığınmıştım.
sen...
ahh sen...
sıkıcılıktan kırılan bir film kendisi. kült mült diye izleyeyim dedim ama ilk yarım saatine ancak dayanabildim. river phoenix hoş çocukmuş ama.
gus van sant'ın 1991 yapımı filmi. ben henüz geçenlerde izleme fırsatı bulabildim ve filmi gerçekten çok beğendim. özellikle keanu reevesve river phoenix oyunculuk anlamında döktürmüş. oyunculuklar harika hikaye harika tam anlamıyla tatmin edici bir film.
film bittikten sonra da river phoenix'in genç yaşta ölümü beni daha çok üzdü. bu kadar yakışıklı ve yetenekli birinin o kadar genç yaşta ölmesi çok üzücü.
filmde beni tek rahatsız eden şey sevişme sahnelerinin çekim yöntemiydi. çoğu kişi beğenmiş ancak ben beğenemedim çünkü tam duyguyu alamadım o sahnelerde.

mutlaka izlenilmesi gereken gus van sant baş yapıtı.