n.ç.

sevgili adını çaldığımız çocuğum n.ç.:
ülkemin, adı ve hakları çalınmış bütün çocukları adına özür diliyorum senden. çocukları hukukun ve ülkenin nesnesi durumuna getirenleri bütün ruhumla kınıyorum.

yargitay kararı hiçbir bağlam içinde kabul edilemez ve bu karar tam anlamıyla insanlığı öldürmeye kastetmiştir. sevgili türkiyem: senden hiçbir zaman umudumu kesmedim. biliyorum, ne yetişkinlerin ne de çocukların cumhuriyeti olabildin. acemi demokrasin de hukukun da yetişkinlerin, sistemin ve egemenlerin mutfağına çorba pişiriyor hâlâ. bu yüzden önce çocuklar ölüyor kucağında. çocuklarla birlikte çocukluk da ölüyor bu ülkede. buna karşın her doğan bebekle biz de doğuyoruz ve umudumuz tazeleniyor.

sevgili çocuğum n.ç. : senin hakkında bu kararı verenlerin hep açık yarayla dolaşacağına inan. sen katillerini affedebilirsin. senin büyüklüğüne yakışır bu. fakat, biz affetmeyeceğiz bu kararı verenleri ve çocuklar için adalet çağrımız daha gür çıkacak. şunu bilmen yeterli: bu karar karşısında, ömrüm oldukça kefenimi üzerimde hissedeceğim ve kalbimde taşıyacağım acılı kardeşlerini. affet bizi, sevgili n.ç.; bir çocuğu affeder gibi affet!.. kalbinden öpüyorum.

çocuk vakfı başkanı mustafa ruhi şirin