öğrenciye ev vermeyen ev sahibi


öğrencilerin evi yaşam alanı dışına çıkararak kullandıkları düşünüldüğünde doğru bir karardır. vermezler efendim adam gibi oturun, sabah saat 05:00 bangır bangır müzik, eve giren çıkan belli değil.
sadece öğrenciye değil, bekara da ev vermeyen dallamalardır bunlar. araya adam sokulur garantiler verilir de ancak ev tutulur. nedenmiş efendim?? evi keraneye çevirirlermiş. gerçi bizim böyle bir sorunumuz yok allahtan. dikkat çekmiyor eve giren adamlar.. hepsi kuzen yada tamirci.
her ev sahibinin saklayacak bir şeyleri vardır. (bkz: orospuya sikiş öğretmek)
kişi kendinden bilir işi
sikilesidir. bi de iyi evsahibi vardır. adama hoş görünmek için abi nisanliyim ben evlencem dedim banane ki ev senin naparsan yap dedi.
daha önce aynı duruma düşmemiş insanlardan oluşur; zira aynı durumu yaşamış olsalardı değil vermemek öğrencilere öncelik bile tanırlardı. tabi zamanları geçtiği için bu empatiyi çocukları üzerinden sağlamalarını umut etmekten başka çare yok.
çeşitli türleri de mevcut bunların.
erkek öğrenciye ev vermeyen,
kız arkadaş getiren erkek öğrenciye ev vermeyen gibi.

ben " sadece 21 yaş altı kız öğrenciye ev veren ev sahibi" bile gördüm. "oha" diye haykırasınız geliyor...
bu kişilikler yüzünden az mı çile çektik? hayır çok çile çektik!!
sırf bunlar yüzünden; yüksek lisansımı yapıyorum, aynı zamanda çalışıyorum, zaten eve çıktığım arkadaş da kuzenim, aha bu da mal beyanım diye kimliğimi kaybedecek kadar yalan söyledim ulan. yine de bu tipin "almanya'da yaşayan" versiyonu var, tadından yenmiyor.