okuma yazma bilmeyen çocukların bilgisayarda oyun oynamak istemesi

o çocuğun kıçına tekme basılmalıdır, ne kadar şirin olursa olsun, lan benim bilgisayarımı elimden aldığın yetmiyor gibi, "abiğğğ bana şuydan oyun yazsanağğ" diyor. git okuma yazma öğren bari öyle gel yavru.
görsel hafızaları kuvvetlidir. çatır çatır oynuyorlar vallaha. hatta benim veletler daha 2 yaşında pc kullanmaya başlayıp 3 yaşlarındayken ingilizce ve türkçe okumayı öğrendiler. biz çocukluğumuzda çok saftirikmişiz yahu.
kardeşimdir. korkunçtur. kısayol tuşlarını bile sökmüştür, beni korkutmaya başlamıştır. bilgisayarı açıp kapamayı öğrenmiş, chromeden sık rastlananlardan yazıları okuyamasa bile görsel hafızası sayesinde istediğine ulaşır olmuştur.
bazı yetişkinlerimizin yabancı dil bilmeden internette nereye girip çıkmasını bilmekle eşdeğer
banada kuzenimin oğlu telefonda oyun oynamak için kazık atmıştır. "abi şuraya şifreni yazar mısın" dedi. yazdım bende. çok tatlı bir çocuk bu arada hayır diyemiyorum ona. neyse bi baktım minecraft yüklemiş hem de 15 tl'lik. parasında değilim de ilk defa bu kadar pahalı bir telefon oyunu görüyorum yani. sonra bi de kuzenim kızdı ona niye telefon verdin diye. 15 türk liramla rezil oldum resmen.
belirli oyunlarla usandırılması gereken çocuğun davranışı. ver morrowind'i eline bak nasıl oynayamıyor.