oya aydoğan

beni en çok güldüren şahsiyet.diğeri için (bkz: banu alkan) <br>bir programında seyirciler oyaya iltifat edecektir. <br>seyirciler:ay lav yu oya,ay lav yu oyaaaaa <br>oya ayd.:ayol bunlara da yaranılmıyor,onlar için süsleniyorum,makyajımı yapıyorum.bunlar da ne bu boya ne bu boya diyor diyerek nasııı yani dedirtip,kahkahaya boğmuşluğu vardır.
aort damarının çatlamış olmasından dolayı hastaneye kaldırılan ve 10 saatlik operasyon geçiren oyuncu,hayati tehlike taşıdığı söyleniyor. umarım bir an önce iyileşip sevenlerinin yanına döner.
10 şubat 1957 doğumlu sinema oyuncusu 70ler ve 80lerin türk filmlerinin vazgeçilmez oyuncusu. duru ve saf bir güzelliği vardı... vardı diyorum çünkü 7 mayıs 2016 da aort yırtılması şikayetiyle kaldırıldığı hastanede 15 mayıs 2016 pazar sabahı saat 07.15 de hayatını kaybetmiştir. sabah uyandığımda aklıma gelmişti acaba son durumu nasıl kahvaltıdan sonra bakayım diyordum ki az önce haberlerde öğrendim. çok üzüldüm...
ölümü erken olmuştur.
üzmüştür.

aklımda hep eski filmleri, bir zamanların efsane dizisi evdeki yabancı'daki ahu balkan* tiplemesi ve banu alkan'la olan kavgaları ile kalacaktır.
yüz numaralı adamdaki hali en güzel hali olan pamuk prenses.