özgürlük mücadelesi

pkk sevici yavşaklara göre şöyledir:
devlet terörü sevici göt kıllarına göre de bunlar alabilen şeylerdir ve susmanız gerekir
-polis çocuğumun ayağını ezdi. hadi biz de asker konvoyu patlatalım. * * * *

utanmasanız bebek diyceniz lan.
bebek-çocuk demişken
http://www.evrensel.net/haber/79170/11-y...
http://haber.sol.org.tr/devlet-ve-siyase...

iyi bildiğiniz işler...

insanlar öylesine saf ve zayıftırlar ki, aldanmak isteyen, dilediği kadar ahmağı kolayca bulur

machiavelli


(bkz: serap eser)
(bkz: neşe alten)

http://www.meb.gov.tr/belirligunler/sehi...

liste o kadar çok uzun ki, yazmaya erindim, doğrudan bağlantı verdim.

"haha orada sadece doğuda ölenler yok ki" diyecek olanlar ... olup gidebilirler mi lütfen? teşekkürler.
serap eser
içişleri eski bakanı idris naim şahin'e göre 2009'da istanbul küçükçekmece'de lise öğrencisiyken iett otobüsünde yanarak yaşamını yitirmesine neden olan molotof kokteylini atan kişi mit elemanı.

http://www.cnnturk.com/haber/guncel/idri...

bilgisiz bir kimse savaş davuluna benzer sesi çok içi boştur

ölümler üzerine tartışacak halim yok. iki tarafında ruhları şad olsun ve barış bu topraklara gelsin..
dezenformasyon , delilleri karatma ve örtbas kelimelerini duyunca aklıma devlet geldiği için cevaplanılamayacak bir soru..
asıl olaylara göz yumanların, görmemezlikten gelenlerin kim olduğunu öğretmiş başlık. dezenformasyonsa hepsi mi dezenformasyon arkadaş? toplu kürt katliamlarında "kesin dezenformasyon değildir" diyorsunuz, işinize gelmeyen nokta olunca dezenformasyon diyorsunuz. hükümetlerin yaptığı katliamları ben kabul ediyorum. peki siz neden pkk'nın yaptığı vahşilikleri kabul etmiyorsunuz? pkk, türkleri bırak, kürtlere bile kötülük ediyor. eğitim haklarını ellerinden alıyor. özgür yaşama haklarını ellerinden alıyor. maalesef çoğu kürt de pkk'yı savunuyor.

kürt erkeklerini, ermeni erkeklerini falan cinsel fantezilerimde rahatlıkla kullanabiliyorum. kürt vücut geliştiricilerini arzularken en ufak bir tiksinti hissetmiyorum. bana insanlık dersi vermeyin. acaba siz hiç bir türk'e imrenerek baktınız mı?
benim asıl meselem hiç bir şey bilmediği halde bilgiliyim laralarını atanların ve doğuda yaşayan zulüm gören insanlarla dalga geçilmesi.
20 yıldır doğunun en ucra köşesinde yaşıyorum ve benim gördüklerim var.
yaşadığım şehirde işit militanları kol gezerken milletin evine girip zorla kızını kaçırmaya çalışırken , milletin parasına malına el koyup öldüresiye döverken polise şikayette '' gidip pkk'ya şikayet edin bize ne '' yi duydu bu kulaklar. hiç bi haber kanalında duydun mu peki ? peki o işit militanlarını kim temizledi ?
sana tek bi adamın ismini yazıyorum az araştır ve içinde yaşadığın ülkenin ne kadar da kaypak olduğunu bil.
(bkz: ayhan çarkın )
bak bakalım senin o dediğin katliamların asıl sorumlularını.
bak bakalım senin devletindeki jitem , türk intikam tugayları , kontrgerilların neler yaptıklarını.
sonra devlet yukarı devlet aşağı. iki taraf da iğrenç.

not : daha çok cinsel fantezilerimde iskandinav ülkelerini kullandığım için hiç imrenerek bakmadım.
ayı sözlük formatı bozulmadan da tartışılabilecek bir başlık.

dini, dili ve ırkı ne olursa olsun, özgür olmadığını hisseden herkesin, doğal ve evrensel olan bu hakkını elde edebilmek için katılabileceği bir eylem türü.
sorun, bu eylemin nedeni olmamalı; yöntemi ve nasılı olmalı.
öncelikle özgürlük mücadelesi denince akla ilk kürtlerin ve pkk'nın gelmesi bir kürt olarak beni onure etti. özgürlük,insanlığın en önemli bir hakkıdır çünkü,fakat bu hakkı savunabilecek taraf çok azdır ve görüyorum ki bizden başka kimse bu hakkı aramıyor. diğer konuya gelince;ölülerimizi yarıştırmak gibi çirkinliklere girişmemiz çok yanlış. rütbeli de olsa sivil de olsa hepsi birer can taşıyor. ''benim polisim/askerim öldü senin sokakta ki vatandaşın ölse nolur'' gibi iğrenç düşünceler içinde olmanız sizi insan yapmaz aksine insanlıktan çıkarır -ki çıkartı da. sanıyor musunuz ki rütbelilerin hepsi türk? yok mu içinde kürtler? yok mu pkk'nın içinde türkler? ölüsevicilerden olmayı bıraktığınızda ve ölen tarafların ırkına/mezhebine bakmadan vicdanınız sızladığında insandan sayın kendinizi.
her zaman salt özgürlük mücadelesi olmayan ve temiz yürümeyen mücadeledir.

pkk özelinde konuşulduğu için oradan bakalım. pkk'nın gönüllü veya ücretli sosyal medya kalemşörleri bir düşünsün... çok şey bekliyorum farkındayım, zira kendi başlarına kritik etme yetileri yok bunların. kafalarına yerleştirilenleri kurulmuş bir şekilde kusmak tek becerileri.

yıllarca değil yüzyıllarca, osmanlı zamanından beri süregelen yanlışlıklar, bölgedeki sorunu kangrenleştirmiştir. 19. yüzyıla kadar, hemen tüm anadolu gibi, feodalite elinde kalan bölge/bölge insanı; kanun, eğitim, askerlik, vergi gibi bir devletin temel unsurlarına alışamamıştır açıkçası.

yüzyıllarca, hemen tüm anadolu gibi, yatırım yapılmamış; eğitim ve kültür seviyesi, ticaret yerlerde sürünmekte.

genç cumhuriyetin balkan savaşları, birinci dünya savaşı, kurtuluş savaşı gibi büyük cenderelerin ardından bir an önce ayağa kalkması gerekiyordu. bu yüzden büyük yatırımların ulaşımın daha geliştiği, iklimin daha müsait olduğu, eğitimli nüfusun nispeten daha fazla olduğu batı bölgelerine yapılması mazur görülebilir. bununla birlikte, doğuya tarihinde görmediği kadar yatırım da yapılmıştır. yeterli mi? tabii ki hayır.

mesela anadili, anayasal eşitlik falan gibi şeylerse, haydi bir akıl yürütme yapalım:

- lazlar, çerkezler, boşnaklar, pomaklar ve diğerlerine devlet anadillerini öğretmiş de kürtler mi geri kalmış?

- madem "ana" dili, anasından/ailesinden öğreniyordur bu dili. bu kadar tatava ne?

mesele anayasal eşitlik gibi bir muhabbetse...

- ırk olarak türk (kim, ve nasıl taspit etmiş ve edecek?), boşnak, laz vd böyle bir güvenceye ihtiyaç duyuyor mu? lübnan'daki gibi; şii, sünni, ortodoks hıristiyan... diye etnisite üzerinden mi ifade edilsin anayasa? asıl ayrımcılık bu değil mi?

- mevcut anayasaya göre eşit yurttaşlık ve eşit haklar/sorumluluklar; dini, dili, etnik kökeni ne olursa olsun tüm tc vatandaşlarının.

elbette türkiye cumhuriyeti tarihi boyunca, tüm bu aidiyetleri, seçimleri üzerinden baskıya, haksızlığa uğrayanlar olmuştur. ancak bu, genel olarak bir devlet politikası ya da "türkler" tarafından toplumsal baskı şeklinde uygulanmamıştır.

bombayı, mayını, hendeği, silahı, hasılı terörü bir özgürlük mücadelesi diye yutturmaya çalışıp, ölen sivil/masum halkın kanı üzerinden propaganda yürütmek alçaklığın dibidir.
işte ben buna ... diyorum.
lazlar , çerkezler , boşnaklar neden hiç bir şey yapmıyor da kürtler neden bunları yapıyor ?
bu kadar alçak düşünce olabilir mi ?
işte sizin tek düşünceniz türkçülük üzerine. herşeyde türkler her yapıda türkler ve her durumlarda gene türkler.
... peki kürtler neden ayaklandı ? hiç bunu düşünme fırsatın oldu mu ?
sivasta lazlar yakıldı. dersimde boşnaklar katliama uğradı. zilan deresinde fransızların kanı aktı. diyarbakır ceza evlerinde ruslara işkence edildi. maraş'ta da uzaylılar öldürüldü.
demi ?
ben burada ölümleri yarıştırmıyorum ama olanlar bunlar yapılanları devlet sağolsun diye geçiştirelim mi ? nasıl bu kadar alçak olabiliyorsunuz ?
bana gelipte anayasa da şu eşitlik var yok anadil naralarıyla hiç gelmeyin. kürtçenin konuşulmadığı zamanlara bak bakalım insanların neler yaşadığına ?
ulan ezanı bile türkçe okuttunuz bu nasıl bi narsistlik ?
anayasa da eşit değiliz. çünkü ne zaman bi kürt vatandaşın sesi çıksa hemen içeri. 1991 de sırf leyla zana '' bu yeminlerimi kürt ve türk haklarının kardeşliği anına ediyorum'' dediği için neler yapıldı ? neden sadece kürt siyasetçilerin dokunulmazlığı kaldırılıp içeriye atıldılar bu nasıl eşit anayasa ?
daha birkaç ay önce çocuklar ölmesin dendiği için doğulu öğretmene ne yapıldı ?
bak bakalım ayhan çarkın'nın açıklamalarına adam diyorki binlerce kadın çocuk öldürdüm. ve hepsi de devlet bilgisi dahilindeydi. bana yemek veren teyzeyi öldürdüm diyor adam ama kimsenin umrunda değil çünkü ölenler kürt.
şu eşit anayasa ile ilgili neler neler anlatırdım da anlayacağını pek zannetmiyorum.
ya azıcık jitem , kontrgerilla , derin devlet ve türk intikam tugaylarını araştırın. atv'yi izleyip gelmeyin buraya
öyle batıda ... yaşananları bilirmişcesine konuşmak da ayrı bi hikaye
benim gördükleri ve duyduklarımı anlatsam...
kardeş falan da değiliz ben hiç bi kardeşin diğer kardeşi öldürdükten sonra eğlendiğini sevindiğini ve bunu yaparken zevkten delirdiğini görmedim. siz anca aranızda binlerce km olan ırkdaşlarınızla kardeşsiniz ve size doğal gazı fahiş fiyatlarla satan satan azerilerle kardeşsiniz ama hocalı katliamında neredeydiniz ?
etrafına bi baksana hangi ırkla iyi geçiniyorsun ? hangi ırktan kendini üstün görmüyorsun ?
benim türklerle sorunun yok biraz sizden feyz alarak benim türk dostlarım da var . benim sadece ve sadece sorunum devlet politikası. devlet sizi sikerken nasıl bu kadar zevk alabiliyorsunuz ? bu devletin yaptığı şeyleri nasıl göremiyorsunuz ? essiz kalın kalın bak bakalım daha başınıza ne gelecek bu devlet tarafından
nasıl bunlara çanak uydurup kenarda vicdan masturbasyonu yapıyorsunuz. sanırım sizi hiç anlayamayacağım.
siyasette kürtler olmasın, kürtler sesini çıkartmasın, kürtler ayaklanmasın direnmesin, kürtlerden hiçbir şey olmasın. işte cumhuriyet döneminden beri yapılan bunlardı ve planlı programlıydı.
öyle pkk'yı tam destekleyen biri değilim ama direnmeseydi de ne yapacaktı bu insanlar ?
embedded "şey"lerin boca edildiği başlık... sonra da gerçekten "fikir" düellosu isteniyor, bekleniyor. really?

lazlar, çerkezler, boşnaklar, etnik olarak "türk" değilken, türk yüzsüzlüğü ifadesi de nedir? cahillik ve faşistliktir!

nerede, hani, bizim her şeyimiz? hangisi türk, türk, türk; türkçülük üzerine? ne zaman, nerede? hangi entryde? hangi yorumda? kafasındaki kurguyu gerçeğe yamamaya çalışmış ama uymuyor.

...

misal rize, doğu karadeniz topla vuruldu şapka kanunu sırasında. örnekleri çoğaltıp da bu seviyeye laf anlatmaya çalışacak değilim.

devletin/devlet görevlilerinin hatalarına karşı gidebileceğin adliye var, aym var, aihm var. devletin canı sağ olsun diyen yok. pekekenin şalvarlı militanlarını, 60 yaşındaki adama tokat atan 15'lik ... kime şikayet edeceksin?

kürtçe konuşulmuyordu da lazca mı konuşuluyordu, boşnakça mı konuşuluyordu; anlamadığın ama örnek verip kendini çürüttüğün şekilde: ezan arapça mı okunuyordu?

ben mi yasakladım? ben yani. miacaba? really? komik bile değil ki bu. bildiğin saçmalık!

o doğulu öğretmenin kimliği tespit edildi de benim mi haberim olmadı? öldürülen onca öğretmen sincaptı herhalde, insan olsalar onlardan da bir iki kelam ederdin. kaldı ki o öğretmenle ilgili başlığa gir bakalım ne yazmışım.

sadece kürt siyasetçilerinin sesleri kısılmadı, içeri atılan sadece kürt siyasetçiler değil. ve kürt siyasetçiler sadece hep, dep, hadep... hdp'de değil.

leyla zana'nın yerinde bir başkası, kürtçenin yerinde bir başka dil de olsa aynı tavır gösterilirdi.

yıllardır televizyon izlemiyorum. lağım medyasını ise hiç izlemem zaten, örneğe bak!

ayhan çarkın vd iddialar yargıya intikal etti. bugün olmasa yarın, mahkemelerde olmasa aym'de, o da olmazsa aihm'de hesabı sorulur. peki ne idüğü belirsiz pkk'lı kan dökücülerin hesabını kimden soracaksın?

terör sevicilerle kardeş olduğumu hiçbir zman, hiçbir yerde kardeş olduğumu söylemedim. özelde kürtlerla kardeş olduğumu da söylemedim. ki etnik köken olarak kürdüm zaten.

batıda oturduğumu ... da nereden çıkardın? daha uzun süre doğuda oturmakla beraber, elan batıda oturmaktayım. ve öyle yayılacak kadar ... maddi imkanım da yok.

kendimi hiçbir ırktan da üstün görmüyorum. al bir batık tespit daha...

masturbasyonu severim ve yaparım, devletin beni siktiği falan yok. hoşuma giden biri olursa kendimi siktiririm.

siyasette kürtler olsun, ticarette sanatta kürtler olsun, her alanda kürtler olsun, seslerini de çıkarsınlar. terör olmasın, ihanet olmasın, bölücülük olmasın.

kürtle pkk'yı kafasında harman etmiş, türk faşistleri gibi.

bugün pkk'nın ve ihanetlerinin yerinde laz ya da boşnak vd bir örgüt olsa, yorumlarım yine aynı olacaktı.

terörsüz de hak aranabilir, terörsüz de muhalefet edilebilir, terörsüz de direnilebilir.
-terörsüz de hak aranabilir , terörsüz de muhalefet edilebilir , terörsüz de direnilebilir .
cevap : gezi parkı olayları , artvin cerattepe direnişi , 1991 leyla zana , çannakkale kaz dağı direnişi , soma katliamı direnişi
-ayhan çarkın vb iddialar yargıya intikal etti. bugün olmasa yarın, mahkemelerde olmasa aym'de, o da olmazsa aihm'de hesabı sorulur .
cevap : aym 17 üyesinden 15'ini cumhurbaşkanı seçer.*. ayakkabı kutuları , bilal erdoğan ve 4 bakan , yolsuzluk hangileri çözüldü ?
-o doğulu öğretmenin kimliği tespit edildi de benim mi haberim olmadı?
cevap : ayşe çelik. ve http://t24.com.tr/haber/cocuklar-olmesin...
-leyla zana'nın yerinde bir başkası, kürtçenin yerinde bir başka dil de olsa aynı tavır gösterilirdi.
cevap :
. bunu objektif olarak açıkla.
ideolojik diyorsan al sana ideoloji
http://www.canlihaber.com/ak-parti-bursa... arapça başlarsan sorun yok yada http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turki... rabia işareti ile bitirirsen
-anlamadığın ama örnek verip kendini çürüttüğün şekilde: ezan arapça mı okunuyordu?
cevap : evet ezan arapça. ezan türkçe 1931 de okundu.
-sadece kürt siyasetçilerinin sesleri kısılmadı, içeri atılan sadece kürt siyasetçiler değil
cevap : buna sadece gülerim

ihtimaller olasılıklar varsayımlar bunlarla devran dönmez olan ve herşey ortada.
ve son olarak ben genel konuşurken üstüne alınmana ve kendine göre cevaplamana hiç anlam veremedim. belkide yazım şeklim yanlıştı
sana derdimi anlatacağıma ve fikirlerimi anlayacağına inanmadığım için gerek olmadığı sürece cevap vermeyeceğim.
umarım yanlışlarımızı düzeltiriz ve bu topraklara barış gelmesi umuduyla.....


edit : bu entryme butthurt deyip yukarda yazdığımada '' gezi parkı olaylarına terör diyenleri gösteren başlık. '' denmesi *
demans hastalığı tedavi edilmesi zor hastalık ama ben acil şifalar diliyorum
ve ek olarak kendisi troll ve ırkçı
gezi parkı olaylarına terör diyenleri gösteren başlık.