polis dinci eşcinsel ve türk olmak

''kafam karışık'' demenin yaşam bulmuş hali.
insanları dinine, ırkına, yönelimine göre ayrıştırmanın ötekileştirmenin bir başka boyutudur. böyleleri de olacak tabiki, problem nerede?

(bkz: eşcinsel polis)
böyle birisinin olmasından kimin neden rahatsız olduğunu anlayamadığım durum.
güzel ve yalnız ülkemde beni en rahatsız eden şeydir ezilenlerin birbirini ezmeye çalışması. ötekileştirilmiş insanların da kendi içindeki insanları ötekileştirmeye çalışması ne kadar acı verici bir durum. eşcinselliğin kitabı var da biz mi okumadık acaba. toplumun sana bakışı belli zaten, sen de kendini rahatlatmak için kendinden olan insanları mı aşağılayıp ötekileştiriyorsun? eşcinselliğin mesleği, dini, ırkı, milleti mi olur? bundan rahatsız olan arkadaşlar bir eşcinsel rehberi yazsa da biz de okusak. mesleğimizi, inancımızı ya da inançsızlığımızı, ırkımızı, ülkemizi, ailemizi daha bilmem nelerimizi ona göre ayarlayıp ısmarlama eşcinsel olsak.
başlıkta ki mesele aynı anda eşcinsel ve müslüman olmanın mantıklı olmaması ,mesele islamın kutsal kitabı kuranın eşcinselleri ve eşcinsel ilişkiyi açıkca red etmesidir.''dinime bağlıyım'' diyip bunu bilmemek de gayet trajikomiktir.masum bir insanın zulme uğraması rahatsız ettiğinden değil ki kesinlikle hoş değil ama ''vah vah mesleğinden de atılmış'' deyince hiçbir şey değişmiyor .

insanların kendilerini geliştirmediği bu toplum da bu tarz olaylar görülmeye devam edilecek ki zaten sistemin çarkları olan insanlar cahil yaşadıkları için sistem böyle çalışabiliyor.onu mesleğinden atan sistem yeterince gelişmiş değil diye yakınılıyor , ne yazık ki mağdur olan insan da bunun yansıması.ironiyi yakalarız umarım.üzücü bir olaydır bu insanın yaşadıkları ve yaşanmaya devam edecek olması daha da üzücüdür.


toplumun gözünde ki eşcinsel tipini al aşağı eden eşcinseldir.belki de bu yüzden mesleğinden atıldı.
onlara göre eşcinsel kadınsı olmalı kırıtmalı.meslek seçimleri ise kadın kuoförü,sahne santçısı ve modacı olmalı.diğer türleri toplumun içine karışıp standartların dışında olduğu için cadı avını zorlaştırır.mazallah onun çocuğu efendi akıllı toplum tarafından saygı duyulan bir meslek* yapan bir eşcinsel görürse kafası karışır.topluma entegre olmuş eşcinsel kadar daha tehlikeli bir şey yoktur gözlerinde.

bu lanet sistemi savunan eşcinsellere gelince bariz acınası haldeler.meslek ve din seçimi gibi özgürlük gerektiren bir duruma dahi müdahil oluyorsunuz.sizin homofobik heterolardan ne farkınız var?
burda mesleğini hayatını tüm düzenini kaybetmiş bir adam söz konusu,siz kalkmış bir eşcinsel polis olamaz komik bik bik diye ahkam kesiyorsunuz.
erkek erkeği mi sever lan?=eşcinsel dindar mı olurmuş?
tepki veren kişiler farklı olsa da, anlayış olarak "erkek erkeğe / kadın kadına ilişki mi olurmuş" diye şaşırmak ile "dindar eşcinsel, polis eşcinsel, muhafazakar eşcinsel?!!" diye şaşırmak da aynı bence.

bazen kendimize yapıştırdığımız etiketlere öyle güveniyoruz ki başkalarını değerlendirirken önyargımızı gerçeğin kendisi gibi sanabiliyoruz. hani ingilizce de bir deyim vardır: "walk a mile in his/her shoes" diye... önyargılardan, basmakalıp düşüncelerden şikayet etmek iyi hoş da empati yapmadan... ıh ıhh, olmuyor bu iş. ama eminim bunun için "hiç zamanımız" yoktur. he mi?

kaldı ki insan, pek çok özelliğini seçim gibi gösterse de gerçekten "seçmiyor."
islama göre eşcinselliğin günah ve haram olduğunu bilmeyen dinine bağlı eşcinseldir.kendi içerisinde tutarsızdır.

(bkz: müslüman eşcinsel)toplum içinde bir bireydir gerisi hikayedir