ptt kargo

kesinlikle çalışılmaması gereken kargo firmasıdır. pasaportumu ertesi gün teslim edeceklerini söyleyerek beni iki gün bekletmişlerdir. ne olup bittiğini sormak için aradığımda herkes birbirine yönlendirmiş en sonunda beni bağlayan kadın yanlışlıkla aaa yine ben diyerek gülmüştür. nihayet yetkili birine ulaştığımda önce pasaportumun akıbeti anlaşılamamış daha sonra ise bulunmuştur. bana gönderilememe sebebi ise * dağıtım yapan elemanın izne çıkması imiş. yalvar yakar başka bir elemanla gönderiyi aldım. aramasaydım pasaportun kaybolma ihtimali bile vardı... sakın bulaşmayın...

ps: malesef yeni pasaport çıkarttığınızda mutlaka ptt üzerinden elinize ulaşıyor... umarım benim yaşadığım macerayı yaşamazsınız!
ciddi, anlık durumlar için çalışılmayacak, ucuz firmadır. yine de güzeldir.
çanakkaleden gelecek eşyalarımı * kaybedip, gönderi kodu ile arama yaptırıldığında böyle bir kargo bulunamadı diyen, adresimi, tüp bayiisi ile karıştıran, sikimsoniklikte tavan yapmış yer
postacıdan kargocu olmaz olmamalı dedirten firma...
su dakikaya kadar sikinti yasamadigim ve kendini sürekli gelistirdigini dusundügüm bir kurum.
gelmedikleri halde her seferinde "adresiniz de bulunamadınız , kargonuzu şubeden teslim alabilirsiniz" şeklinde mesaj göndererek sizi ayağına çağıran kargo firmamsı garip oluşum.artık internet alış verişlerinde ptt kargoyla çalışan firmalara özellikle dikkat edip gerekirse almaktan vazgeçiyorum. böyle bir kalitesizlik yok.hala eski posta servisi kafasındalar.
reklam yapıyor gibi gözükmek istemem ama kargo olayında aranan iki başlıca ihtiyaç hız ve teslimdir. ptt teslimat konusunda başarılıdır; bazı özel kargo firmaları gibi "zili çaldık yoktunuz" gibi yalanlara sığınmazlar maliyeti düşürmek için ama hız da önemlidir. yurtiçi ve sürat kargo beni epey yordu. şu ana kadar sorunsuz çalıştığım tek kargo firması aras kargo oldu. istanbul'dan saat 16'da gönderdiğim kargo, ertesi gün 14'te fatsa'da göndericinin evindeydi.
bir ara pttcell indirimi yapan, şu sıralar kullanmayı yeğlediğim kötünün iyisi bir kargo firmasıdır.