rec

ilki 2007'de ikincisi 2009'da ve üçüncüsü de 2012'de vizyona giren keşke üçlenmeseymiş dedirten korku filmi serisi.

ben burada birincisinden bahsedeceğim. korku filmi konusunda ihtisas yapmış bir arkadaşım yıllardır tavsiye eder daha iki gün önce izleyebildim. izlediğim en iyi korku filmlerinden diyebilirim. ama devam filmleri tam bir hayal kırıklığıydı. ilk filmin tamamının tek bir kamerayla çekilmiş olması da ayrı bir güzellik. her ne kadar blair cadısı ndan beri bu yöntem bir kaç kez denenmiş olsa da rec bu türün en iyi örneklerinden biri olmuş.

http://www.imdb.com/title/tt1038988/
harika bir film, eşi benzeri var olsa da bu kadar başaralı olamamıştır hiçbiri. özenti amerika "quarantina" ismini verip "aynısını" yaptı utanmadan. el kamerasıyla çekilmiş olması ayrı bir hava katıyor, daha bir korkunç, daha bir içindesin filmin. hele bir de 3d olaydı, vuhu * ilk 2 filmin konusunun şahaneliği ve 3. filmin bokluğu çok zıt olmuş. o ayı ölmeyecekti o ölmeyecekti!!!
ayı sözlügün yeni yazarlarından biri, aramıza hoşgeldin.

(bkz: askk)
yazmaya çalışıyorum ama olmuyor daha çok okumam gerek sevgili sözlük.
alsancak çimlere sinner bear ve benimle sohbete kaldığımız yerden devam ediyormuşuz hissiyle gelen, ilk başlarda afallayan sonra ortama alışan, dertlerini çözüm yolları aradığımız, sevilesi, mıncırılası yazarcan.