rize'de atatürk heykeli yerine çay bardağı heykeli koyulması

rize belediye başkanının 10 numaralı projeler adını verdiği projenin içinde bulunan heykel değişim planı. buna halk daha ilk anda karşı çıkmış durumda. belediye başkanı da referandum yaparız halka sorarız şeklinde yanıt vermiş.

http://www.cumhuriyet.com.tr/m/haber/turkiye/371447/ataturk_yerine_cay_bardagi_projesi.html
ümmetçi zihniyete yakışandır.
üstüne bir tespih bir de simit koysunlar da, tam olsun!
onlar kim, mustafa kemal'in özlem ve hedeflerine yakışmak kim?!
düne kadar kindar ve dindar olmakla övünenler, yerli ve millinin önemini yeni anlamış gibi görünse de, hala uzak ve yabancıdır anadolu aydınlanmasının anlam ve önemine...
bir uzlaşma denemesi: çay içen atatürk heykeli konulsun!*

ne gerek var böyle gündem oluşturmalara? atatürk heykeli de olsun, çayı ile meşhur rize'ye yakışacak bir ince belli çay bardağı heykeli de yapıp koyuversinler bir yere! paylaşılamayan ne? meydanda yıllardır olan atatürk heykelinin kime ne zararı varmış?


olmadı başkan, gel bi çay içelim dedirten olaydır.
heykel üzerinden iktidar savaşı.ha atatürk olmuş ha çay bardağı.ikisi de büyük ihtimal estetikten uzak sanat bakımından sıfır değeri olacak şeyler.yurdun her yerine atatürk heykelleri diken şimdi onların düşmanları tarafından kaldırılıyor.mevzu aslında ne atatüürk nede çay bardağı.mevzu sidik yarışı.atatürk heykelinin temsil ettiği anlayışın olmadığı bir yerde heykelinin de olmaması gayet normal.adamlar sevmiyor cumhuriyeti ve atatürkü zorla sevdiremediğinize göre sallayın gitsin.sonuçta rize yani pek üstünde durmamak lazım.
büyük kurtarıcı çay kaşığı liderimiz elbetteki orada heykeli dikilecek tek şahsiyettir.. aksini düşünenlerin aklından şüphe ederim..