sahil kasabasında yaşamak

pek çok kişinin rüyası. denizin çekiciliği olsa gerek bu ve modern dünyanın çılgınlar gibi huzur arayışı. *
yaşadığınız yeri insanlara söylediğinizde "ooo satacaksın evi arabayı yerleşeceksin oralara, huzur vallahi" gibi cümlelerle karşılaşmanıza sebep olan sıkıcı bir yaşama şekli. tamam nankörlük yapmayayım gayet huzurlu, sakin olabiliyor ama metropol insanıysanız hiç de güzel değildir. hele kış mevsiminde o sahil mahalleleri terk edilmiş gibi olur. millet büyük şehirlerde her türlü aktiviteden aktiviteye koşarken siz plajda kahve içer, migros jet'ten alışveriş yapıp boş sokaklarda poşetlerinizi taşırsınız. yaz gelince işler değişir ama bu da kısa süren bir şeydir. küçük yerin verdiği ıssızlık hornet'e de vurur ki beni en çok yıpratan, yerden yere vuran ajahdgskajfjh budur. o güzel tatilciler birer birer giderler; size emekli amcalar, aşırı gizli embesiller falan kalır. istanbul cıvıl cıvılken siz biriyle buluşacağım diye kılı kırk yararsınız.

kısacası sevmiyorum. biri beni metropole göndersin artık lütfen.
istediğin zaman parmak arası terlik şort ve kolsuz t-shirt le dikkat çekmeden sahil kenarında yürüyebilmek paha biçilmez olsa gerek.kış aylarında ne kadar çekici olur orada yaşayanlara sormak lazım tabi.
el değmemiş sahil kasabası mı kaldı? da gidip yaşayalım orada. bir kere teknolojiye aç ve muhtaç bir insanoğlu için bu tarz hayaller extrem koşullara dayalıdır. öyle her insan elini kolunu sallayarak gidip de yaşayamaz sahil kasabasında. ha ben metropollerin bana sunduğu her türlü imknadan vazgeçebilirim bunlar benim hayatımı kontrol edemezler diyorsan, buyur anam seni tutan yok.
sahil kasabasında yaşıyorum. öncelikle söyleyeyim çok sıcak. öyle böyle sıcak değil. nem hat safhada. ondan sonra denizden başka ne var ki burada? denize de 20 yıldır giriyorum zaten, bıktım artık. gerçi hakkını yememek lazım, büyük şehirlerde ne ararsan burada da var diyebilirim. isterseniz istanbul'da yaşayan bir beyefendiyle yerimizi değiştirebiliriz.
her emeklinin ya da emekliliği yaklaşanın hayalidir. bence ege kıyılarına ve sahil kasabalarına zeka testi ile insan alınmalı. doluşuyorlar her yere, sonra kültür şok biz şok.