sakalı ya da bıyığı düzelteyim derken sikip atmak

sakalın tamamının keslimesi ile sonuçlanır. <br>-şurayıda alıyım ,hmmm bak şurası da kalmış,biraz kalın mı oldu ? <br>derken sakal neredeyse bitmiştir. <br>-neyse bir dahaki sefere inşallah bu seferde sinek kaydı olayım bari... <br> <br>(bkz: tavuk götü)
bende nedense iki büklüm etek traşı yaparken şekil veriyorum ama suratıma hakim olamıyorum. * *
hayırlara vesile olur. tertemiz sinek kaydı sakal gibisi var mıdır ? abuk subuk şekil verilmek istenen sakal eğri kesilince düzeltilmeye calısılır, daha da beter olur. sonunda "sikip atmak" deyimi eyleme dönüşür bütün sakal komple kesilir.
lakin berber yerine evde kendi başına düzeltmeye kalkarsan; ''aha şimdi sıçtık''... der, ve gün görmemiş kabak olur çıkarsın piyasaya.
bıyık yada top sakal kesinlikle bulundururum yüzde. bir kaç kerede sıçmışımdır bıyık yada top sakalın içine...
olsa da sikip atsak dediğim uygulama* yaş oldu osbir ne sakal var ne bıyık doğru düzgün. 11'e 11 maç yapıyorlar amk.
zorunlu '' kökü bende nasılsa '' avuntusu devreye girer. bir de üstüne '' ben doğal halimle de çok yakışıklıyım '' gazı verildi mi sorun kalmaz.

hele bir de;
(bkz: test öpüşü)
azıcık ordan, ayyy çok kaçtı, biraz da burdan, ayyy asimetrik oldu, biraz ordan biraz burdan derken bir bakmışsınız birkaç sakal kalıntısının kalmasına neden olan ve sonunda o saçma görünümlü kalıntıların da kesilmesiyle sıfır numara traşlı bir yüz elde ettiğiniz traş eylemi. kökü bende nasılsa diye avutabirlirsiniz kendinizi
sakal ve bıyıkta uçlarından azcık almak için başlanan düzeltme faaliyeti, yapılan hatalı dokunuşlar sonrasında parlak, sinekkaydı tıraşa kadar gidecektir. korku filmi gibi.