seksmatik eşcinsel

yeri gelir 3 saatte 5 adamla da olur, yeri gelir herkesin ortasında da yapmaktan çekinmez, seks düşkünü olmakla birlikte bunu aktif ve sık olarak da gerçekleştiren eşcinsel (bkz: tunatuan)
sözlükte okuduğum, eşcinseller sadece sex mi düşünür sorusuna cevap aramak istediğim başlık.

curiosity ile ilgilenilmediği için, korkmama sebep olan başlık.
andropoza girmiş eşcinseller tarafından libidosu kıskanılan eşcinseldir. libidosuna sağlık.
bununla ilgili bilimsel bir yorum yapmak istiyorum.

kadınların libidosu dönemsel olarak artıyor ve azalıyor (bkz: menstrual döngü) , fakat erkeklerin libidosunu denetleyen böyle bir biyolojik mekanizma yok. bu sadece insanlar için değil, tüm hayvanlar için geçerli olan bir durum. toplumun dişi bireyleri ne zaman "kızışırsa" erkekler o zaman üremeye hazır oluyor. erkeklerde dominant olan hormon her zaman testosteron ve libidoyu da o kontrol ediyor.

bunu basitçe sunacak olursak:

kadın (ayın belli günlerinde libidosu yüksek) + erkek (libidosu hep yüksek) = sevişme miktarı kadının menstrual döngüsüne bağlı

erkek (libidosu hep yüksek) + erkek (libidosu hep yüksek) = hep seks, daha çok seks * *

lezbiyenlerde az daha farklı bir mekanizma var, öncelikle heteroseksüel ilişkilerde sadece taraflardan biri regl olurken, burada iki taraf oluyor ve sonuç ölümcül olabiliyor. özellikle ilişkinin başlarında * her ay 10 gün kadar sevişememeniz söz konusu olabiliyor.
bunun dışında, her lezbiyende olmasa da, pek çok lezbiyenin testosteron düzeyleri heteroseksüel kadınlara göre daha yüksek. daha önce belirttiğim gibi, libidoyu da bu hormon kontrol ediyor, heteroseksüel kadınlara göre daha çok sevişmelerine sebep olabilir bu.
önemli bir diğer faktör, cinsellik konusunda lezbiyenlerin üzerinde heteroseksüel kadınlara göre daha az bir toplumsal baskı var, kızlığını kaybetmek mevzuundan bahsediyorum tabi. bu sebeple ilk seferlerinde de, daha sonra farklı partnerlerle beraber olurken de daha rahat hissetmeleri mümkün.


söylediklerime zıt olan örnekler tabi ki vardır, "tüm homo erkekler şöyle" , "tüm lezbiyenler böyle" demiyorum tabi, ama işin hormonal kısmı %100 doğru.