sevgilim sana güveniyorum ama başkalarına güvenmiyorum

her ne kadar kulağa yalan gibi gelse de bazen doğru olan durum. saftirik sevgilinin dışarı eğlenmeye çıkmasına lafın yoktur ama eğer .ok saf ve iyi niyetliyse korkarsın etrafında çakallar dolaşır mı, başına kötü bişey gelir mi diye. genelde o çakalların avladığı tipler de hep iyi niyetlerinden, saflıklarından avlanmaz mı? nuri alço nun filmleriyle büyümüş bir milletiz normal yani biri içkisine bişey atar mı diye korkmalarımız.
tümüyle bana safsata gelen cümledir. yahu ben adama güvendikten sonra etraf ne yapabilir. benimkinin suçu ne? gözü dışarda ise sen yedi kilit vur üstüne gene yapacağını yapar.
bulunduğumuz koşullarda birinin sevgilini ayartmaya çalışması alışılageldik bir durum da, napalım anam azıcık da gözünü açacak herif dediğin. en güzeli bu tür durumlarda biraz rahat pollyannacılık oynamak.
can babanın da dediği gibi "bağlanmayacaksın kimseye/ o olmazsa yaşayamam demeyeceksin".
ikili ilişkilerde saçma sapan bir yaklaşım türüdür. aklıma direk savunmasız yeni doğmuş minik bir antilop ve onu avlayacak olan bir dişi aslan geliyor. sevgilim beni bebek antilop oluyor diğerlerini de aslan. elimin tersi var iterim yahu.
duyduğum en samimiyetsiz cümlelerin başında gelen zehirli cümle.
senin gözün dışarda, götün başın oynuyor, onun için çevrendekileri göz hapsinde tutup bir yamuk yapmanı istemiyorum manasına gelir. güven kelimesine ve karşındakine hakarettir.
klasik anne yalanının ilişkiye uyarlanmış hali...
ve bundan daha normal bir şey düşünemiyorum ben zaten.
tabi ki bana güveneceksin, başkalarına güvenmeyeceksin sevgilim. *
bu lafı kuran kişi ile kesinlikle bi ilgim olucağını düşünmüyorum. işin saçmalığına bak bana güveniyorsan, başkalarından banane. başkaları naparsa yapsın. kız babası gibi kızım sana güveniyorum ama çevreye güvenmiyorum. bu baskıya gelemem sevgilim gelemem.
söyleyen kişiden her konuda uzak durulması gereklidir. ilişki ilerledikçe bir bakmışsınız asosyal ve yalnız kalmışsınız. yani hayatı çekilmez kılar.
bence doğru kişi başkalarına güvenmiyorum ama sana güveniyorum sevgilim cümlesini söyleyebilen olmalıdır.