sinop'a nükleer santral yapılması

hadi yeni bir kampanya başlatalım. " sinop'a nükleer santral yapılmasını istemeyen 10 milyon kişi bulabilirim " gibi bir şey olsun. çiller döneminde yapımına başlanan " erfelek barajı " bile hala tamamlanamamışken ne nükleeri, ne santrali. hemde karadeniz bölgesi gibi bir bölgeye! sizin kafanız sadece yol kenarlarına çiçek dikmek için çalışır ağalar. gerçi onları da sulamadığınız için kuruyup ölüyorlar ya neyse. sonuç şu, sinop veya hiç bir başka şehre nükleer santral istemiyoruz !
facebook üzerinden bir kaç kampanya başlatılmış bile;

https://www.facebook.com/events/494331600662380/

https://www.facebook.com/antinukleersinop

https://www.facebook.com/groups/124247017669507/
daha tehlikesi geçmeyen yüzyıllar boyunca geçmeyecek olan çernobil faciası, bu işlerin ustası japonların fukuşima nükleer santrali sızıntısı - ki önümüzdeki yıllarda faturası daha yüklü gelecek milyonlarca kanser vakası olarak- örnekleri varken ve hiç bir boku beceremeyen bir ülke olarak inatla yapılması için diretilmesi tam bir tehlike. kendimizi yaksak yine iyi yeminlen dünya zararlı çıkacak ve buna kimse dur demiyor. umarım iptal olur dediğim proje.
facebook'taki anti nükleer sinop sayfasında aşağıdaki gibi bir istekte bulunuluyor.

---------------------------

dostlar,

durum hiç iyi gözükmüyor, farkında olmayanlar için tekrar edelim; eğer üzerimizdeki ölü toprağını atamazsak #sinop'u kaybedeceğiz. japonya'daki en önemli müttefiğimiz demokrat parti de nükleer santrale yeşil ışık yakmak üzere!

şimdi yapabileceğimiz en etkin şey; 115 parlementeri olan bu partinin tüm üyelerine; "say no to nuclear agreement. save the paradise #sinop" gibi ingilizce ya da "nükleer anlaşmaya hayır de, cennet #sinop'u koru" gibi türkçe mesajlar göndermek. peki bu mesajları nereye göndereceksiniz? aşağıda bu 115 milletvekilinden bazılarının isimlerini e-mail adreslerinin, facebook sayfalarının, twitter adreslerini paylaşıyoruz.
lütfen bu kişilere mail ile twitter ile ya da facebook sayfalarına ulaşarak (sayfalarının duvarlarına yazabilirsiniz ya da mesaj gönderebilirsiniz) etkileşime geçin ve bunu herkesle paylaşın.

isim: satoshi araı
e-mail: satoshi@arai21.net
facebook: https://www.facebook.com/satoshi.arai21

isim: takeshi shına
e-mail: info@shina.jp
twitter: https://twitter.com/shinatakeshi

isim: yosuke kondo
facebook: https://www.facebook.com/kondoyosuke.official

isim: kaname tajıma
twitter: https://twitter.com/kanametajima

isim: yukio ubukata
facebook: https://www.facebook.com/549802768388481

------------------------
kimsenin moralini bozmak istemiyorum, bu işin önüne geçmek isteyen, kampanyalar yapan iyi insanları da takdir ediyorum ama şu son seçimden sonra anladımki bizim milletten bir bok olmaz. başımıza gelen her felaketi hak ediyoruz. size önerim sevdiğiniz insanları alıp misakı milli sınırları dışına kaçmanın planlarını yapmaya başlayın şimdiden.
mersin akkuyu'da inşaatına başlanmış olan nükleer santrali unutturan başlık.

(bkz: akkuyu nükleer santrali)
mersin akkuyu'da inşaatına başlanmış olan nükleer santrali unutturan başlık.

(bkz: akkuyu nükleer santrali)
mersin akkuyu'da inşaatına başlanmış olan nükleer santrali unutturan başlık.

(bkz: akkuyu nükleer santrali)
mersin akkuyu'da inşaatına başlanmış olan nükleer santrali unutturan başlık.

(bkz: akkuyu nükleer santrali)
karadenizlilerin çernobil faciasından sonra yaşadıkları ve hala yaşamaya devam ettiği korkunç hastalık kansere karşı bir tane bile onkoloji hastanesine sahip olmamasına rağmen mis gibi nükleer santral yapılması bunu da alkışlamalarını bekleme basiretsizliği.