sivilce

yağ bezlerinin fazla çalışması sonucu genelde yüzde olmak üzere vucudun ceşitli yerlerinde oluşan içi dolu yanardağlardır. stres,sıkıntı, kötü yemek alışkanlığı başlica sebebleridir.
daha ergen olduğumdan çenemin saginda,solunda ve burnumun tam ucunda beliren bu orospu cocuklari tamda tekyon zirve oncesi karizmami yerle bir etmis bulunmaktalar.
bi dönem çok fazla selamını aldığım sivil olan cem...
ergenlik dönemimde hiç çıkmamış olmasına rağmen şu sıralar sıkıntı, stres ve düzensiz beslenme sonucu yüzümde bir tane çıkan zımbırtı.
akne olarak da bilinir. kozmetik firmaları için sivilceli insan velinimettir. birçok kozmetik ürünü bu sorunu tam olarak çözmemektedir; ancak deniz suyunun yani tuzlu suyun iyi geldiği söylenir.
en olmadık yerlerde çıkabilme özelliğine sahiptirler. kulak arkası, ense, burun dibi vs.
bir de bunları patlatmaya * meraklı bir güruh vardır ki evlerden ırak!
simetrik olaraktan burun, bıyık bölümü, çene bölgelerinde çıkabilen, göze batan bir kusur. insanları en beklenmedik anlarda yakalar ayrıca. stres, mutsuzluk, üzüntü, çikolata gibi şeylerin sonucu olarak, daha fazla üzüntüye sebebiyet verir.

özellikle karpuzsever gibi babyfacelerin suratında en ufak bir sivilce çıksa, olay olur, göze batar, görüntü kirliliği oluşur. ama yüzü sivilceden geçilmeyen bir ergende bir tane daha sivilce çıksa farkedilmez bile.

vücudun mutelif yerlerinde çıkan bazen mercimek bazen nohut büyüklüğüne erişen, ergenlik döneminde yoğunluğu artan, hayatın geri kalanında ise yağlı, tuzlu yediğinde patlak veren organizma. kullanılan ilaçlara,yapılan cilt bakımlarına rağmen istediği yerden patlak veren, yüzün en can alıcı noktalarında çıktığında ise evden çıkmama durumlarına sebep olan, belli bir büyüklüğe eriştiğinde ikizinmiş gibi adlandırılan, alnında çıktığında boynuzun olan gıcık şey.
insan en sevmediği yerde biten beladır. eğer düzgün tedavi edilmezse, insanın yüzünde kalıcı iz bırakabilir. dikkatli olmak lazım!.
dün bir arkadaşımın "burnun ne kadar güzel ya" dedi. böyle bir utandım filan..

neyse aradan 24 saat geçmedi, burnumun kenarında sivilce çıktı. be allahsız.