sosyal ağlarda ekli kişileri silmek

günlük hayattaki arkadaşlıkları, tanışıklıkları bitirmekten daha kolay ve daha ego okşayan bir arkadaşlık bitirme yöntemi. önüne geleni eklerken sergilenmeyen seçicilik birini silerken çok önemli bir kaynakla olan bağlantısını kesmek gibi şaşaalı bir harekete dönüşmekte. sanki onu tenezzül edip hayatımıza alıyoruz ve sonra onu bir daha o kıymetli bize ulaşamayacak şekilde hayatımızdan çıkarıyoruz. herhalde bu gündelik hayatta yapıdaki malzeme yetersizliğinden şişiremediğimiz egomuzun ambalajlı profillerde geldiği noktadaki önemsenme hadisesinden kaynaklı olsa gerek.
lisede bana intihar etmemi falan tavsiye eden, süper ego ülkücü bir müslüman üzerinde uygulamışlığım vardır.

sonuç: baskı ve zulümle tekrar eklettirmişti şerefsiz. ergen irisi bir tip bir de, karşılık da veremiyorsun piçe, lol...

işte bunlar hep zorbalık.
"cnm sevgilim kıskandığı için silmek zorunda kaldım" olanı en nefret ettiğim.
ahaha başıma gelmiş olaydır. arkadaşım sırf sevgilisi kıskandığı için silmiş beni. sonra yakaladım tabi. ekledi tekrar. eklemesin de göreyim. sıçarım adamın ağzına.
ınstagramda story atılabildiğinden beri kendi instagram hesabımda oldukça hız kazandırdığım eylemdir. sabah sabah instagramda takılırken tatsız ve cringe dozumu fazla fazla almama yol açan storyler atıp aynı zamanda 200 fotosunun hepsinde aynı şekilde durup aynı pozu veren 5 yıldır görmediğim konuşmadığım sırf aynı okula gittik diye eklediğim insan niye dursun ki takipte? story geldiğinden beri daha çok göz önünde ve daha irrite edici hale geldiğinden bu durum insanı bir takipten çıkarma silsilesi bazen alıyor ve götürüyor.