subjugator

çok uzaklardan aramıza katılan yeni yazar. uzaklardan yazdığı sıcak entrylerini okumayı diliyoruz. hoşgeldin.

(bkz: askk)
sayesinde kanadalı yazarlar grubuna biri daha eklendi.
(bkz: ayı sözlük kanada tayfası)
çokça sorgulayan, çokça konuşan, yeri geldiğinde insanları çok pis mort etmesini bilen, dünyanın obur tarafına apar topar göçmenin yükünü sorgulamadan paylaşmış dost, meslektaş, bölümdaş. bir sevincim veya sorunum olduğunda aklıma ilk gelen elemanlardan biri. bazı insanlar vardır hani, girdiği her ortamda anında sevilir ve enerj kaynağı olarak kabul edilir; bu straight eleman da bu tanımlamanın yaşayan bir versiyonudur. nazar değmesin, hoşgelmiş sözlüğe.
3 senedir türkiye yüzü görmediğinden bazen kendi kendine uzaklara dalıp `ah ulan bir king atardık şimdi istanbul'da olsam` gibi laflarla çevresine dumur yaşatan, habire of püf türkiye diyen, ülkem vatanım canım kanım formatlı yazar. birkaç haftalığına da olsa istanbul'a dönmek için gün sayıyor, dönse de tüm şehir rahatlasa bir süreliğine.

sayemde zaten çevresine 3 beden büyük gelen ahlaki perspektifi bir 3 beden daha büyümüştür. bir cafede otururken veyahut yemek yerken kestiği kızlara karşı kestiğim adamları yorumlaması, tanıştırılan erkek arkadaş tarafından daha önce hiç tecrübe etmemişçesine habire göt edilmesi görülmeye değer anlar benim için. sakalsız bir ergen olduğundan ve sakalıma taktığından mütevellit göz değmesinden korkuyorum sözlük.
(bkz: saç kıran)
entrylerinden ağır ateist olduğunu düşündüğüm yazar bey
aslında gayet güzel entrylerin sahibi ama belli ki dadanmış birileri eksileyip duruyor. olsun olsun ne güzel işte birileri uç noktada duygular besliyor sana bak bana yaptıkları gibi oysuz oysuz geçmiyorlar. hoşgeldin demek için geç bir tarih belli ki ama entrylerinden tanıdığım yazar memnun oldum okuduğuma.
yıllar sonra bugün istanbul sokaklarında -kısa bir süreliğine olsa da- zaman geçirmeye başlamış yazar. biraz geç -3 sene- de olsa tatilini dolu dolu geçirmesini dilediğim, gerçek hayatta fikirleri ve söyledikleri ne ise sözlükte de yazdıkları bire bir aynı dost.
acilen sözlük dilini öğrenmesi gereken yazardır. * * *
escinselligin genetik bir bozukluk oldugunu düsünen yazar. cinsel iliskinin amacinin sadece üreme ve cogalma oldugunu da düsünüyor ayni zamanda. bu baglamda kac cocugu oldugunu cok merak ettim acikcasi. hic cocugu yoksa eger sifir km bir abazan olmali bu görüslerine paralel olarak. son olarak inanilan tanrinin bizleri neden bu ülkede yada homofobik ülkelerde yarattigini sorgulamis. acikcasi bilmek gerekir ki herkes sansli dogmuyor. cografyalara gore bu belirlenebilir mi ki acaba. veya o tanri dogacak bebegin cinsel yönelimine müdahale edebiliyor mu? veya en basinda acaba tanri var mi? cocuk dogurmak amaciyla girecegi cinsel iliskilerinde basarilar dilerim.
kuzey amerikayı etkisi altına alan şiddetli ve severe kış koşulları nedeniyle zor günler geçirdiği düşünülen yazarımızdır. bir rivayete göre bugünkü entrysi neticesinde* galeyana gelen bazı yazarcanlar kendisini hunharca ısıtmak için yola koyulmuşlardır. *
ard arda girdiği entry'lerle otomatiğe bağlamama yol açan yazar, an itibarı ilen traş olmamdan mütevellit kaçırdığım entry'leri not alması için kalfa şakir beye benim namına okuma talimatı verdim.

berber koltuğundan bildiriyorum kahve güzel elimde sigara, arada berber değdirmesi falan ben iyiyim.
"kulturden basim agriyor o derece zekiyim" ekolunden gelen her girdisini "kanka gecen yine muslumanlari asagiliyorum aynen bu sekil oturmusum" tadinda yazan nobel odulsuz yazar, heteroseksuel ve ateist oldugunu sinapsislerimize kadar kaziyan bu elemanin bir an once biz cahil muslumanlardan elini cekmesini bekliyoruz tabi o degilde bizim koyde essek siken herkes hetero oldu amk ne is
cahilce ve edepsizce full eksilenen yazar. hemde bir çok kişi tarafından. sivri dilli ve özellkle ateist olması bazılarının fazlasıyla canını sıkıyor ve bu cahil davranışlara itiyor olmalı. eksileyenlere sesleniyorum. edep ya hu !
türlü türlü oyunlarda etrafı inleten sesine aşina olduğumuz, muzur, haylaz, afacan ve aynı zamanda haklıyı haksızı sorugulayan ve sorguladığı içinde eşraftan hep papara yiyen çocukluğumuzun mahalle arkadaşlarına benzetiyorum onu. eğer o sokaktaysa sokağa çıkılmalıdır ya da bir şeyler yapılacaksa evine doğru adı haykırılmalıdır. bu zamana kadar sözlükteki durumunu hep böyle görüp değerlendirmişimdir. bana bak çok götün kalkmasın. o yanındaki kızıla söylerim, seni döver. ha unutmadan hetero metero ama rumuzunun okunuşu gayet geyli meyli * * s* g* k* k* d*

(bkz: subjugatoru yedirtmeyiz)
inançlı olmama rağmen yazdıklarında benden daha çok tanrıyı,allahı zikreden yazar.insan inanmadığı şeyi neden bu kadar diline dolar anlamadım.mesela ben (bkz: buda)ya inanmam ve yazdıklarımda bu satırlar hariç hiç budadan bahsetmedim ya da budaya küfretmedim *
ateist oldugu ve musluman olarak yetistirilmeye kasildigi icin, dogup buyudugu toplumu elestirme hakkina gayet de sahip yazar. islama inanmiyor diye yakin cevresinin de islam ile alakasinin olmamasi soz konusu degil sonucta. mesela ben ne islama ne de budha'ya inanirim, ama islam konusunda fikrim gayet agir ve detayli olabilir. cunku bir arastirmaci ya da psikopat olmadigim surece gidip de hic bilgim olmayan bir dini elestirmem, elestiremem. dolayisi ile turkiyeli bir ateist olarak kendisinin islami, dolayisi ile onun tanrisi allahi elestirmesi kadar dogal birsey olamaz.
eleştirmekle hakaret etmek arasındaki farkı bilmeyen moronları ortaya dökmüş yazardır, bi de yaş ortalamamızı merak etmişler, benim ki yirmi altı anam
hayatında tabularına verdiği değeri başkasına gösteremeyenleri derinden sarsan bir varoluş biçimi olarak, sözlük felsefesine adını altın harflerle kazımıştır.
isterse sikine tapsın umrum da değil tabiki de, böyle ergence davrandığı sürece her türlü eleştiriyi hak ediyor kanımca ve zannımca. hakaret anlayışı biraz bize yabancı bu arkadaşın sanırım.

ahmetonski stayla ps: deist ılıman müslümanım.
entrylerini ilk okuduğumda fazlasıyla sert gelen ama okundukça alışılan yazar. şimdilerde severek okuyoruz.
ilk girince soğuk oluyor ama durdukça ısınıyor.
bugün islama hakaret etmemişsin bitanem umarım başına kötü bişey gelmemiştir :( lütfen gelince yobaz ibne başlığı altına bişeyler yaz, deli gibi meraktayım,
not: seni sevmiyorum
  • /
  • 3