taylor swift'in joe alwyn'i aldattığı iddiası

amerikan erkeklerce yaralanıp hırpalanan ama ingiliz erkeklerini çatır çatır harcayan taylor'ın bugün çıkarmış olduğu midnights ( the til dawn edition) albümünü dinlerken eskiden dikkatimi çekmeyen bir şarkının sözlerine dikkat kesilince aklıma düşen iddia. (bkz:derdini sikeyim butonu)

şöyle ki, şarkımız high infidelity. yani "büyük sadakatsizlik"
taylor'ın midnights albümünü uyuyamadığı gecelerde yazdığı şarkılardan oluşturduğunu biliyoruz. peki bu şarkı 7 senelik ilişkide olduğu adamı aldattığı için uyuyamadığı bir gecede mi ortaya çıkmıştır, neden olmasın? sözlerine bakalım:

şarkımız büyük bir kavga sahnesinden bahsederek açılıyor. "bozuk kilit, hakaretvâri sözler, açılan yaralar, boş umutlar..." muhtemelen ilişkinin bitme noktasına yakın hatta belki uzatmalarda yaşadıkları bir kavga sonrası yazılmış. devam ediyoruz.

"do you really want to know where ı was april 29th?
do ı really have to chart the constellations in his eyes?"

ve taylor'ın joe'yu aldattığı gecenin nisanın 29'u olduğunu görüyoruz.
"gerçekten nisanın 29'unda nerede olduğumu bilmek istiyor musun?"
artık nasıl bir adamla yattıysa gözlerinde takım yıldızları falan gördüğünü söylüyor.

şarkının devamında ise joe'ya bir darbe daha geliyor.
"good husband, bad omen"
iyi kocasın ama bu kötüye işaret diyor. zaten taylor'ın, evinin erkeği adamlarla yapamayacağını onu tanıyan herkes biliyordur.

"bilirsin,sevdiğin insanı öldürmenin bir sürü yolu vardır, en sürüncemeli olanı onu asla yeteri kadar sevmemektir"

of... çok fena. acaba joe'dan mı kendinden mi bahsediyor? yani daha az seven joe mu oluyor bu durumda? ki devamında aslında bir erkeğin gururunu paramparça edecek cümleyi joe'nun alnına yapıştırıyor:

"cidden sana, onun beni nasıl hayata geri bağladığını anlatmam mı gerekiyor?"

cidden hetero bi erkek bu lafın altından nasıl kalkabilir bilmiyorum.

"kulaklığını tak, plaklarını çal ve benimle tanıştığına pişman ol"

aşkım emin ol pişman olmuştur, hetero erkekler ihanetin altından yıllarca kalkamaz, kalkmaz, sülük gibi sürünür ve erkeklik gururları tamamen yok olur.

"bahçe çitin bıçak gibi keskindi, etrafında dans ediyordum"

yani sen ne bok olursan ol ben kendimi kurtarırım beni sınırlayamazsın demeye getirmiş.

yani kısaca, ben bu şarkının bir itiraf olduğunu düşünüyorum. joe alwyn'le birlikte taylor'ın üst üste harcadığı ve aldatarak ilişkisini bitirdiği 4.ingiliz erkek oluyor... bakın üst üste 4.ingiliz erkek... kız ne var bu ingilizlerde bilen var mı, yeni enişte de ingiliz bu arada... ay ben bilemem artık, ağzına amına sağlık taylor'cım. sen yemeyeceksin de kim yiyecek o güzelim sikleri?