tebrikler hamilelik testiniz pozitif çıktı

sabah sabah beni dumura uğratan haberin başlığı, sağlık bakanlığının yeni uygulamasıymış efendim.* sağlık bakanlığı anne ve çocuk sağlığını yakından izlemek amacıyla test yaptıran kadının sosyal güvencesi kimin üzerindeyse, o kişiye cep telefonu mesajıyla “tebrikler, hamilelik testiniz pozitif çıktı, en kısa zamanda aile hekimine gidiniz” şeklinde bir mesaj gönderiliyormuş. bakalım bu yeni uygulama altında neler çıkacak, ne şekilde uyutulacağız diye kara kara düşünmeye başladım şimdiden. umarım haberde bir yanlışlık vardır da ben yanılıyorumdur. böyle bir şey olabilirmi ? söyleyecek laf bulamıyorum.****

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/208377...
çocuk yapmayı çok istese de bir kadının bile zor kabullendiği hamilelik kavramını ondan habersiz başkalarıyla paylaşarak kadını bir kez daha yok sayan uygulama. sözümona kürtajı engellemek için ortaya atılmış müthiş formül. artık baba kalp krizinden gider, yanlış mesaj geldiyse skandal olur, erkek arkadaş kaçacak delik arar. ve kimi çok yakından ilgilendiriyorsa o çocuk illaki devlet babanın kucağına düşer. *
töre cinayetlerini azaltmaya çalışırken %100 destek vermektir bu uygulama.
kelime kelime türkçe meali *

tebrikler : selamün aleyküm
hamilelik testiniz: senin gız herifin biriyle halvet olmuş, sonra da utanmdan bize gelip günah dölünün durumunu sormya geldi.
pozitif çıktı: senin orospu gızını şişrimişler hacı. kim bilir bu onun kaçıncı orsopuluğudur bilmiyriz ama bu sefer karnını doldurmuşlar. günah meyvesi senin orospu gızının içinde büyümeye devam ediyi.
en kısa zamanda: en kısa zamanda bu işe bir el at hacı. artık namusunu mu temizlersin ibreti alem olsun diye, tokmakçısıyla mı evlendirirsin senin bileceğin iş hacı.
aile hekimine gidiniz: yauw sen müslüman adamsın hacı, tamam gızın olacak orospu sana pek yakışacak bir harekette bulunmamış olabilir ama sen yine de bu işin üzerinde bir daha düşün. günahsız bir piç pardon yavru var gızının karnında. hem devletinin de işçi gücüne ihtiyacı var. gel sen şu kızı öldürmekten vazgeç, ya da en azından piçi doğurmasını sağla ondan sonra vur gitsin.