teknosa

sabancı holding'e ait olan teknolojik olabilecek her şeyin bulunabileceği elektronik mağazalar zinciri.
2011 yılında teknosa mağazalarını ziyaret edenlerinin sayısı 85 milyonu, ürün satış adetleri ise 14 milyonu aştı. teknoloji marketleri kanalında satılan her 10 smart tv’den 5’i, her 10 3d tv’den 5’i, her 10 led tv’den 5 tanesi, 10 webbook’tan 4’ü ve her 10 netbook’tan 4 tanesi teknosa’dan alındı. böyle bir istatistikleri bulunuyor.
kazancı yokuşundaki şubesini kapatmış olan mağazadır
'extra' kazık olan teknoloji mağazasıdır.
ha buradan urun almissin ha elinde yok mu beni siken afisiyle dolasmissin. ayni sey la.
pis kaziklayan bi sirket.
her şey ürünü kakalayana kadardır.

eve gidip paketi açtıktan sonra hiç bir kusuru kabul etmezler.direk servise gönderirler ki 15 dakika önce almış olsanız dahi.buradan çivi dahi almak ahmaklıktır.ama nedense en çok geliri olan mağaza zincirlerinin başın da gelir.
bulunduğum yerde çalışanlarının teknolojik bilgisi akıllara zarar olan teknoloji mağazası. adama kablosuz kulaklıklarla ilgili bir şeyler soruyorum. kablosuz kulaklık? diyor bana. kablosuz işte, kablosu olmayan kulaklık diyorum. iyiymiş o zaman o şeklinde yanıt veriyor. yetmiyor utanmadan ee nasıl bağlantı kuruyor o, wireless üzerinden mi ki sorusuyla error verdiriyor.
bir bok yedin teknosa'dan ürün aldın diyelim. bir ay sonra bozuldu, elinde faturan da var gönderdiler servise. kemal sunal'ın salı sallanır, çarşamba çarşafa dolanır muhabbeti gibi. efendim pazarlar sayılmıyor, araya kurban bayramı ramazan bayramı falan girerse zaten yandın. ürünün tamirden gelmesi için en az bir ayı göze almak gerek. en az.
kesinlikle teknolojik bilgi seviyeleri vasat..

başıma gelen olayda cabası tabi;
birgün sony walkman almaya karar verdim. teknosa mağazasına girdim, soruyorum şu şu özellikleri olsun v.s neyse almaya karar verdim ürün kitapçığında da benim alacağım walkman'in kampanyası varmış, ben dikkat etmemişim arkadaş söyledi "bak porter bu ürünü alana sinema bileti veriyorlarmış" dedi. bende benimle ilgilenen elemana durumu izah ettim "aa hiç haberimiz yok, şubeyi arayıp soracağım, bekler misiniz? dedi. bende ei dedim.. onbeş dakika geçti ses yok. bizim elemanda deli danalar gibi etrafta dolanıyor şefine soruyor, olmuyor telefonla konuşuyor bende en sonunda "bilginiz yoksa mühim değil" dedim. elemanda ürün kitapçı ile yanıma gelerek "bakın, aşağıda açıklamalar var bik bik bik * * telefon numarasını arayıp oradan kampanya kodunuz ile bilgi alabilirsiniz" dedi. bende teşekkür ederek extra yaratıcı olan elemandan uzaklaşarak mağazadan çıktım.
teknoloji bilgilerinden yoksun insanların çalıştığı yerlere "teknosa" extra sizi şaşırtan zekaya sahip mağazalara da "teknosa extra" denir.
ürün fiyatlarını diğer teknoloji mağazalarına göre biraz daha fazla olduğunu düşündüğüm teknolojik market zinciri
gezmek için güzel, alışveriş yapmak için pek elverişli olmayan mekan.
kendileri aracılığıyla teknik servise gönderdiğim ürünün son durumunu ögrenmek için mağazalarına uğradığımda çalışanlarından birinin "ürününüz 2 gün önce geldi, tamir edilmemiş, ahanda burda" diyerek beni dumur ettiği teknoloji mağazası. tabi ben şok.