tencere tava hep aynı hava

yüce başbakanımız hatta padişahımız tayyip erdoğan'ın gezi parkı direnişini değerlendirirken sarfettiği cümle. gerçekten çok utandık, akıllandık... böylesi derin ve sarsıcı bir açıklama beklemiyorduk doğrusu. ateşe körükle değil neyle gidiyor merak ediyorum doğrusu. bizim adana'da böylesine laf konuşmadı alnından ossurdu derler.
bu sefer, evlerinin balkonlarında yankılanan seslerin "aynı hava da" olmadığını kendiside pekala biliyor. yargılamak ve bir gazetecinin sorusuna böyle bir cevap vermek ancak rte'ye yakışırdı ne bekliyoruz ki!
recop tayzik gazdoğan saçmalamalarından sadece biridir. hemen akabininde chp ye saldıran rte ye, bir gazetecinin sorusu ağır geldi. gazeteci, "taksim meydanında hiç bir siyasi parti ve stk ya bağlı olmayan binlerce insan var" dedi.

(bkz: bırak bu işleri devlet su işleri)
bir kasımpaşalı özdeyişi.
tayyip tarafından türkiye'ye verilen, kibarlaştırılmış(!) orijinali "ne yaparsanız yapın ben sizi ziklemiyorum ki olm" olan mesaj... bir başbakan olarak halka söylenmesi gereken en son sözdür zannımca. halkı yok saymak ne demek? seni buraya getiren onlarken bu tavır terbiyesizlik değil de nedir? * * * *