the fosters

abd yapımı drama dizisi.lezbiyen bir çiftin yetiştirdiği biyolojik ve evlatlık çocukların hikayesini konu edinmiş.*
ad213
biri polis diğeri öğretmen olan iki lezbiyenin beş tane evlatlık çocukla olan maceralarını anlatan amerikan yapımı harika dizi.
lezbiyen temalı dizi ve filmler ilgimi çekmezken bu diziye aşık oldum.
lgbti konusunu 3 sezondur başarılı bir şekilde işleyen dizi. tutunabilmesi sevindirici.

http://ayilarock.ayisozluk.com/the-fosters/
bir lezbiyen aile draması. lezbiyen olduğunu ilk evliliğinden sonra farkeden ve bir çocuklu kadın ve öz çocuğu ile bir başka kadının üvey evlat edinerek oluşturdukları kalabalık bir ailenin yaşadıklarını anlatıyor. daha ilk sezonda olsam da beğendiğim dizi. aile olmanın biyolojik bağdan çok daha öte olduğunu o kadınların çocuklarını koruma ve birbirlerine sevgilerini gösterme şekillerinde, sorunları aşmaya niyetlenen yaklaşımlarında gördüm.
şu kara kış günlerinde içimi ısıtan sımsıcak bir dizi. onlarla ağlıyorum, onlarla gülüyorum. lezbiyenlere karşı önyargıyla yaklaşan bazı insanların "onlar da senin benim gibiymiş" gibi yorumlarını gördüğüm dizi. sadece lgbt değil ırk ayrımcılığına da dikkat çekiyor.
bir tarafın kısa saçlı, diğerinin uzun saçlı olduğu seksten başka bişey yapmayan lezbiyen yapımlarından gına gelmişti. öyle çiftler tabi ki var ama hepimiz öyle değiliz ya da her kısa saçlı olan dominant olmuyor.