the human centipede

insankırkayak olarak türkçeye çevirebileceğimiz, sapık bir doktorun insanları ağızları ve kıçları aracılığıyla birbirine birleştirdiği romantik komedi türündeki film.

bkz: http://www.imdb.com/title/tt1467304/
izlenmemesi gereken film. şimdi böyle dedim ya kesin açar bakarsınız. izleyin, izleyin. sakın kaçırmayın.
bunun ikincisi de çekilmiştir ilk filmin başarısı baz alınarak. hayatımda izlediğim en iğrenç ama bir okadar da 'oha oha ee şimdi nasıl olucak' hissi veren filmlerden. bioah.
insana kendini iyi hissettiren filmlere karşılık iyi bir alternatif. tabii böyle bir alternatife ihtiyacınız varsa...

bu filmin diğer şiddet sömürüsü filmlerden biraz farklı bir yerde tutuyorum. en azından, bu kadar iğrenç eziyete rağmen ben bunu niye izliyorum sorusunu sordurması bile önemli. bu açıdan tabii ki filmi bir "c'est arrivé près de chez vous" ile veya "funny games" (ilk film lütfen!) ile bir tutmamak lazım. ama kendi "alanında" hiç de fena bulmadığım bir film.
imdbnin en kotu filmleri arasindaki yerini hakkiyla koruyan film. filme dair tek guzel sey her seride bir oncekinin filmini izliyor olmalari . bir nevi film icinde film. ve aynisini korku filmleri arasinda bir kult sayilabilecek scream yapmisti. filmin en sonuncusu film degil haliyle. yani o kirkayagin kici oluyor. * ve tamamini izlemedigim icin bilemiyorum ama sonda kotu adam kazanmis oluyor. amk ben sizin yapacaginiz isin. bas 1 puani bas.