tmmob nin yetkilerinin alınması

türkiye mimar ve mühendisler odası'nın faaliyetleri bir yasa ile yeniden düzenlenmek isteniyor. kendisine yönelik hiç bir muhalefet istemeyen akp iktidarı, bu yeni yasa ile, bu kurumunu etkisizleştirmek ve kentsel bölüşüm operasyonunu sorunsuz bir şekilde tamamlamak istiyor.

ilk kurşunu ise yine her zamanki gibi, iktidarların önlerine attığı kemikle beslenen, köpekleştirilmiş türk basınının mümtaz temsilcilerinden sabah gazetesi attı. gazete bugün yaptiğı haberde, tmmob'un, hükümetin yapmak istediği bir çok projeyi mahkemeye götürerek devleti 150 milyar liralık zarara uğrattığını, ve acilen bu kuruma neşter vurulması gerektiğini yazdı.

tmmob, bir meslek odasi ve stk olarak yapilması gerekeni yapıp, kentlerimizin, ormanlarımızın ve sularımızın dönüşüm, gelişim ve kalkınma adı altında talan edilmesine karşı çıkmanın bedelini ödüyor.
" tmmob nin denetim yetkileri torba yasa ile elinden alındı" haberleri sonrasında 400bin üyesi olan birliğin yanında olunması konusunda sosyal medyada çağrılar yapılıyor. akp hükümeti tmmob yi resmen yok edip istediği tüm inşaaları toki sine yaptırabileceğini planlıyor olmalı.
halkın, tbmm'nin yetkilerini alarak cevap vermesi gereken olay.
iktidarını zulüm üzerine kuranlara karşı isyan etmek en meşru insan hakkıdır.

(bkz: antakya halkının polise teslim ol çağrısı yapması)