trans kadına miraç kandili bahaneli transfobik saldırı

mersin'de, cansu isimli trans kadın; dün miraç kandili gecesi "kandil günü sokakta işin ne?" denilerek dövülüp hastanelik edildi. trans kadının kendince dinen kutsal sayılan gecelerde dışarı çıkmasına dahi tahammül edemeyen 3-4 kişiden oluşan saldırgan topluluk; trans kadını sopalarla dövdü. velevki canı gezmek dolaşmak istedi, örneğin hastaydı hastaneye gidiyordu ya da arkadaşına kahveye çaya gidiyordu size amk, istediği yere gider.

transfobi hastane ve karakolda da devam etmiş haliyle. polisler kadını şikayetten vazgeçirmek için baskı yaptığı gibi, hastanede kimse ilgilenmemiş. olayın duyulması üzerine yaşanan tepkiler üzerine mecburen tedavi etmişler cansu'yu. onca yarrak gibi tip, ülkede elini kolunu sallaya sallaya yaşıyorken; sırf trans diye bir kadının düştüğü duruma bak!
*bütün homofobikleri öldürmek istemek gibi planlarımı depreştirmiş yazıdır büyük ihtimalle zevk verici olacaktır. bu kişilere karşı artık, iyi niyetten anlamıyorlardır, sert bir tavır koymak lazımdır. "yeter lan amınakoduklarım, istediğimi yaparım size ne lan yarrak kafalılar" denmelidir. terbiye ve vicdanımızı kendimizden arındırarak bir şeyler zorla da olsa, kötü de olsa yapılmalıdır. yürüyüşlerle bir şey kazanıldığını sanmıyorum, yine aynı tas yine aynı hamam.

bütün eşcinsellere tavsiyem; gidip bir karete, tekvando öğrenin.