travesti ve eşcinsel site sahiplerine soruşturma

tib,telekomünikasyon iletişim başkanlığından ilgili illerin il emniyet genel müdürlüğü altında faaliyet gösteren asayiş şube müdürlüklerine travesti ve eşcinsel sitelerine sahip kişilerin bulunması için yazı gönderildi.
ilgili yazı'da müstehcen içerik ve müstehcen görüntülere yer verdikleri gerekçesiyle site sahiplerinin iletişim bilgileri isteniyor.
bazı lgbt sitelerini barındıran ve ankara'da bulunan bir network şirketinden yapılan açıklamada kendilerine bu yönde bu hafta içinde talepler geldiğini ve savcılık kararı olmadan barındırıdıkları sitelerin sahiplerinin bilgilerini paylaşma gibi bir durumun söz konusu
olmayacağı şeklinde bilgi verildiği öğrenildi.
telekomünikasyon iletişim başkanlığı son dönemlerde travesti ve eşcinsel site sahiplerine açtığı davalarla gündemde.
dava açılanlardan bir tanesi'de turk gay club'ın kuruculuğunu yapan nikopol.
avukatının istanbul'da olması nedeniyle geçtiğimiz ay ankara bilişim şube müdürlüğüne giden nikopol'un bilişim şube müdürlüğünde ifade verdiği ilgili dava önümüzdeki haftalarda ankara'da görülecek.
telekomünikasyon iletişim başkanlığı artık lgbt siteleri engellemek yerine site sahipleri hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunarak dava açıyor.
bu şekilde lgbt site sahiplerini bezdirerek ve psikolojik baskı uygulayarak eşcinsel sitelerinin önü kapatılmaya çalışılıyor.

http://news.turkgayclub.com/index.php?news=4402
konu aslında pornografi içeren siteler ile ilgili fakat "türk gay club" sitesi haber sitesidir, bu durum tüm lgbt oluşumlara yayılabilir. biliyoruz ki bu ülkede istenmiyoruz. bu durum " türkiye nereye gidiyor" sorusunu bir daha sorduruyor. sanıyorum hiç birimiz " ayı sözlük ün kapanması" veya " ayı sözlük ün kapatılması" nı istemeyiz.
ayı sözlük açısından bakıldığında bu bir interaktif sözlüktür. interaktif sözlüklerde davalar genellikle problemli girilen entrylerin sahiplerine açılıyor. ekşi ve uludağ sözlükte bazı yazarlara bu tür davalar açılmıştı. tabi bu entryler dava açanlara göre dava açılacak cinsten sert ve full hakaret içeren girdilerdir. korkmaya gerek yoktur.

her ne olursa olsun aşağıdaki konu dikkate alınmalı.

"ayı sözlükte yazılanlar doğru olmayabilir. site içeriği küçükler için uygun olmayabilir. sitede yazılanların sorumlusu yazarlarıdır."

"9-) sözlük yazarları, girdilerinden kendileri sorumludurlar. sözlük yönetimi girdilerin hukuki yaptırımından sorumlu değildir. savcılık tarafından talep edildiği takdirde yazar ip bilgileri emniyete verilebilecektir. "
türk gay club sert haberlere yer veren bir site, bir haberi sonrasında dava açılmış olabilir. tamamen lgbt sitelere ve sahiplerine sebep "eşcinsel site sahibi olmanız" diyerek dava açabileceklerini sanmıyorum. tabi sözlük kurallarında da belirtildiği gibi 9. madde bu konuda önemli bir rol oynuyor. ben kötü bir şey yaptığımı düşünmüyorum ve sırf lgbt bireyler için bir platform açtım diye yargılanacaksam da bundan korkmam. net !
bu ara biraz edepli takılmak gerekir sanırım.
ilginç bir durum. bütün lgbt siteler için geçerli olur mu bu acaba?
yok bu zamandan sonra öyle bir korku duymaya gerek yok.
davayla, haklıyla, haksızla uğraşmıyor kimse, direk kapatıyorlar... toptan çözüm.