tunceli

hani bazı yerler vardır,orda doğmasanız da kendinizi o topraklara ait hissedersiniz.işte öyle bi yer tunceli.sanılanın aksine ülkemin doğu ve güneydoğusunda yaşanılabilecek,kendinizi çok rahat hissedebileceğiniz yurdum köşesi...(bkz: dersim)
birde dersim ilçesi ve festivali vardır ki masallara konu olacak diyar ve şenliktir yaşanmışlıklarıyla. ülkem nasıl bir büyük zenginliğe sahiptir ama sahip çıkanı yoktur.http://dersim-festivali.com/
alevi zazaların kutsal toprakları.doğuda bir çok şehire göre insanları çok hoşgörülü ve sıcakdır. katliamlardan arta kalan güzellikleri bile insanı büyüler.yapılan barajlarla bu güzellikler yok olmak üzeredir.tezatlarla dolu bir şehirdir siz balkonda çayınızı içerken karşı dağlarda savaş tüm şiddetiyle devam eder sizde yanan mermileri ateş böceği niyetine izlersiniz.
küçük istanbul olarak nitelendirilir...
en matrak ve en değerli politikacısını kaybetti.

(bkz: 22 ocak 2016 kamer genç'in ölümü)
dersimlilerin kütüğünü reddettikleri ilimiz.
(bkz: tunceli değil dersim tamam mığğ)
yaşadığım yere 2 saat uzaklıkta gitmenin bir türlü nasip olmadığı güzel ve ufak ilimizdir. biz genelde dersim diye söyleriz. geçmişte sıkıntılar çekmiştir ayakta kalmayı başarmıştır. ovacık ilçesinde şirin mi şirin bir belediye başkanı bulunmaktadır. yolunuz düşerse munzur'a da uğrayınız.