xena

bizimkilerden sonra aile saadeti içinde izlediğimiz tek diziydi sanırım bu, ama tek farkla, bitince marş marş yatağa repliği yoktu bu sefer.

bunu izleyen bunu da izledi:
(bkz: herkül)
pazar günleri öğleden sonra oynardı. kanal d sağolsun, düzgün bir yayın politikası izlemediği için rasgele bölümler de oynatırdı, alakasız bölümler de denk gelirdi. 6 sezon oynayan dizi herkül'le sık sık konu, oyuncu şeklinde paslaşırdı ve de çok eğlenceli sahneler ortaya çıkardı. xena hem herkül hem de arkadaşı iolaus ile yatmıştı sürekli bunun üzerinden espriler dönerdi. kadim dost gabrielle renee o'connor son sezonlarda kısa saçlarıyla bunca yıl xena'y baktınız ama bunu kaçırdınız diyerek güzelliğini gözümüze sokmuştu. callisto xena karşısında çelimsiz kalsa da daha mı güzel be derdik; kaldı ki bir kaç bölümde bedenler yer değiştirmişti falan da * gözlerimiz bayram etmişti. hırsızlar kralı autolycusı canlandıran bruce campbell ayrı bir göz sefasıydı. yarı çıplak, kaslı erkek ve bayanların ortada dolaştığı bir diziydi ki günün öğle vakti yayınlanması ayrı bir güzellikti.
çocukluk idölüm. hatta düşününce biseksüel olma sebebim bile denebilir.
öyle kendimi kaptırarak izlerdim ki bunu çocukken, lucy lawless'ın en basit hareketlerini bile taklit etmeye çalışırdım. anneme deri bir etek ve büyük tokalı bir kemer aldırmıştım, o günkü bölümü izlerken mutlaka onları giyerdim. bölüm bittikten sonra da kılıç niyetine elime aldığım oklavayla bağıra çağıra koltuktan koltuğa atlar, yastıklara tekme atardım.
şimdiki kızlar prensleri tarafından kurtarılmayı bekleyen prensesleri örnek alırken ben zamanında savaşçı prenses zeyna'yı, babasının yerine savaşa katılıp çin'i kurtaran mulan'ı, the animated series'den x-men'in hırçın kızı storm'u, ninja kaplumbağalar'ın en yakın arkadaşı, cesur spiker april o'neil'ı örnek alarak büyümüş, o yüzden de böyle tabiri caizse "tough girl" olmuşum. ne mutlu.
kanal d tarafından, xena ile en yakın arkadaşı gabriel sevişince yayından kaldırılmıştır. çok güzel bir diziydi. ne çok istemiştim havada takla atmayı. neyse.savaş çığlığı olarak zılgıtı, savaş aracı olarak chakram'ı kullananır.
kucukken gabrielle kanki sandigim dizi karakteri.
çocukluğumda oynuyordu bu dizi. zeyna diyorduk ama tam okunuşu öyle değilmiş tabi. müthiş hayranıydım. gabrielle ile ilişkileri hoşuma gidiyordu sebebini anlayamasam da. tabi o zamanlar bu ilişkiye bir isim koymak da mümkün değildi ama hoşuma gidiyordu işte. fırsat bulsam baştan sona tekrar izleyebilirim.