yabancı eşcinsellerin rahat canayakın ve komplekssiz oluşu

gerek yurtdışı gezileri, gerek yurtiçindeki yabancı gay tursitler gerekse gay accountlarda yer alan ecnebi profillerden gözlemlenebilen çıkarım. adamlar rahat, selam verince alıyorlar; aktif ve pasif olma anlamında rol saplantıları yok. gay değil sikiciyim diyenine rastlamak zor. hakaret, hor'lu görme, gürüldeme ve enteresan şekilde zuhur eden komplike tepkileri yok.

gay olmanın yaşama entegre olduğu; belki de olması gerekenle yeknesak bir eşcinsel yaşam formatı bu; güzel, başarılı, imrenilir'li. istisnaları var mı; tabi ki yok değil ama konu dışı huh.
99% 'u müslüman olan bir ülkede ve çirkef olmadıklarından dolayı olan karakteristik özellik. yes
kültürel yapı, eğitim sistemi felsefesi ve yaşam tarzı gibi etkenlerle biçimlenen bir özelliktir.
o ülkelerdeki bireylerin nasıl biçimlendirildiğinin göstergesidir.
ah bize, vah bize' dir!
var böyle bir şey cidden. güler yüzlü, kültürlü, kendini yetiştirmiş, aşmış tipler görüyorum ki. belki de sadece seyahat edenleri gördüğümüz için bize böyle geliyordur.
büyük ihtimal yaşadıkları toplum ile alakalı.bir kere adamları yadırgayan insan sayısı yok denecek kadar az bu yüzden kendilerini saklama gereği duymuyorlar ki bu da onları herkesle rahat bir şekilde konuşmasını sağlıyor olabilir.sizde de öyle midir bilmem ama bazı gay arkadaşlık sitelerinde benim rastladığım bir kaç kişi vardı ona yazanlarla konuşmaktan çekinir,sanki biri onu herkese anlatıcakmış gibi düşünür ya da ne bileyim içim rahat etmiyor falan diyorlardı.bizde toplumdan kaynaklı bir korku var ve bu da çoğu kişiyi kompleksli yapıyor.