yehova şahitliği

çok ilginç bir inanıştır efendim. birbirlerine ve dini vecibelerine bu kadar bağlı bir grup daha yoktur. en dindar müslümanı yahudisi urumu olmadık işler yaparken bunlar hayatta yapmaz, yapanı da çok pis dışlarlar.

yakın dönem dinlerine pek çok ve olmadık inanışlar vermişlerdir. kimseye kötülük etmeyen ama tuhaf tavırlı inananları vardır. kan transferine ve aslında genel olarak doktora falan karşılardır.
askerliğe de karşı olan din. türkiyede şimdilik pek fazla görülmeseler de abd gibi ülkelerde kapı kapı dolaşıp muhabbete girenleri var.
hani ismi kulağa güzel geliyor, üstelik antimilitaristlermiş de ooo tam benim kafa deyip din değiştirmek suretiyle marjinal bir kimliğe sahip olmak isteyen ergen arkadaşlar vardır aramızda diye söyleme ihtiyacı duyuyorum.

annem butik işlettiği sıralar, 2 kadın anneme yehova şahitliğiyle ilgili bir kitap vermişti. hem de liseye giden bir oğlum var dediği için özellikle ergenler için hazırlanmış bir kitap verdiydiler. dinle kitapla çok ilgili olduğumdan değil tabi ama ilk defa böyle uyduruk bir din adı duymuştum, ulan ne diyorlar açıp bakayım dedim. tabi günde 6 kere 31 çeken bir ergenin bakacağı ilk yer cinsellikle ilgili bölümdür. * onu bunu bilmem de yehova şahidi misyonerlerin bir ergeni tavlaması çok zor be anacım. hani bütün semavi dinler mastürbasyonu günah olarak sayar ama 2-3 satırlık bir sure midir ayet midir onla geçiştirirler. bu arkadaşlarsa durumu bayağa bir ciddiye almışlardı. nerden baksan bir 10 sayfa falan mastürbasyonun nasıl bizi mutsuz ettiğini * mastürbasyon yapmayınca nasıl saf mutluluğa ereceğimizi * mastürbasyonun neden olduğu suçluluk ve kirlilik hissinin bizi nasıl yıprattığı * anlatıyordu falan. evet durum buyken homoseksüelliğe karşı olan bakışını az çok kestirebiliyorsunuzdur sevgili ergenius. bence sen budizmi biraz daha araştır. yoga meditasyon falan daha güzel kelimeler hem.
askerliğe karşıdırlar aşırı antimilitaristtirler ve kesinlikle kamuflaj giymezler. askerlikte karşılaştım, ilginç bir tipti.
eşcinselliği, biseksüelliği ve transeksüelliği kesin bir şekilde günah sayan dindir.

üç yıl kadar önce, bakırköy'de, 65-70 yaşlarında, çok sevimli bir hanım yanımıza yaklaşıp kısaca dininden bahsetmiş, bir de kitapçık uzatmıştı. arkadaşlarım can hıraş 'biz elhamdürillah müslümanız.' diyip kadının uzattığı kitapçığı reddedince sinirlerim bozuldu ve ben kitapçığı kabul ettim. okudum, ağır boyutlarda antimilitarist söylemleri hoşuma gitti. bilen bilir, deizm zor zanaattır. tanrıya inanmak, onu ve yarattığı şeyleri çılgınca sevmek fakat bu sevgiye bir yol, bir güzergah bulamamak. insan dedim, bir dine inanacaksa böyle bir dine inanmalı ve araştırmalarımı genişlettim. maalesef bu din de diğerleri gibi fos çıktı. tanrının, insanlara en büyük armağanı olan sevme eylemini, kaide ve şartlara bağlayan her din biraz fostur maalesef.
kapı kapı dolanarak din pazarlayan bir oluşumdur.