yolsuzluk operasyonu

son iki gündür ülkeyi sarsan operasyon. 4 bakanın ve ailelerinin yolsuzluk yaptığı yönünde iddialar ve gözaltılar var. bununla beraber savcılara baskılar hükümet kanadından artıyor ve emniyet müdürleri görevlerinden alınıyorlar. bu sürecin nasıl sonuçlanacağını kestirmek kolay. rte nin açıklamaları her zamanki klasik yöntemle ilerliyor. bir şekilde tüm yolsuzlukların üstü örtülecektir. ileride halkın seçimine burakılacaktır fakat seçim sonuçlarının da doğruyu yansıtmadığını düşünüyorum.
adı geçen 4 bakan, içişleri bakanı muammer güler, ekonomi bakanı zafer çağlayan, avrupa birliği bakanı egemen bağış ile çevre ve şehircilik bakanı erdoğan bayraktar.
ben vazgeçtim siz devam edin dedirtti bana bu operasyon
hiçbir önemi yokmuş, kullandığım oyun demokrasi sadece s*kik bir yalanmış, onu gördüm(gerçi zaten inanmıyordum da ajitasyon iyi oldu) olay kasetlerle, göz korkutmalarla tehditlerle dönüyormuş, adaletin doğruluğun hukukun hiçbir önemi yok, hepsi yalan (şiirsel bir şekilde tam lafın burasına 'adam gibi adam tayyip erdoğan' lafını yapıştırasım geldi, amk subliminal mesajı, illuminatisi, gladiosu beynime yerleştirmiş herifi)
şimdi ben size ne olacağını anlatayım. bu ilgili 4 bakan istifa eder, sonra konu tamamen unutturulur. yerlerine yeni 4 bakan getirilir. onların da zengin olması sağlanır. devamında onların da çocukları şirket sahibi, tv kanalı sahibi, gazete sahibi, gemi sahibi falan olurlar... "hain oyunlar bunlar, kirli oyunlar. 'iiiiişalah' bunun da üstesinden gelicez, babamızın oğlu olsa affetmeyiz, anca kendi oğullarımız olursa affederiz, çünkü biliyorsunuz hırsızlık babadan oğula geçer" bize galiba nazar değdi.
ben polislerimize yine de çok üzülüyorum yaw, ne halk olabiliyorlar, ne devlet olabiliyorlar. arada sıkışıp kalmışlar. kiralık katil bile oldular yine de yaranamadılar. gezide orantısız güç kullanımı, yetkiyi kötüye kullanma ve hükümet yanlısı, halkı hiçe sayan tavırda olan polis için "polisimizi kimseye yedirmeyiz" diyenler, polisi gerçek görevlerini yaptıklarında görevden alarak durduruyorlar. h...ala bugün bile akp yönetiminin doğruluğunu ve haklılığını savunanlar varsa seçim sonuçlarının doğruluğuna gerçekten inanacağım. seçim demişken bu durumda seçimlere gitmek yerine aslında hükümet bir an önce istifa etse de, bu rezillikleri daha fazla görmesek diyorum. son 10 yıldır içimiz şişti pisliklerini takip etmekten !
tarih ve tekkerür işte,aktörler ve roller değişiyor zaman zaman,garip memleketim benim.
bugün sosyal medyada dolaşırken gördüğüm ve ağlanacak halimize çok güldüğüm tweet'lerin atılma sebebi olan operasyondur. *

örneklemek gerekirse;

- yetişkin bir bakan yavrusu günde ortalama 3 milyon dolar rüşvet yiyebilir. - national geographic" / siyahbeyaz
son günlerde takip edilmesi oldukça güçleşmiştir. yandaş tv kanalları daha çok akpli bakan ve vekillerin açıklamalarını yayınlayarak bu ortaya çıkan durumun kurmaca düzmece olduğunu yutturmaya çalışmaktadır. bu yayınlar da penguen belgesellerinden farksızdır. halk yine sokaklara dökülmüş ve hükümet istifa eylemleri yapmaya başladı. " her yer rüşvet her yer yolsuzluk" sloganları ülkenin dört bir yanından yankılanıyor. görevinden alınanlar, serbest bırakılanlar, tutuklananlar, ses kayıtları, seks videoları, arabasında ve evinde ölü bulunanlar. bu durum nereye gidecek hiç bilemiyorum ama eğer iddialar doğruysa bunların bir şekilde ya mal varlıklarına el konularak yada bununla beraber hapislerde çürüyerek ödemeleri şart.

fethullah gülen'in son açıklamaları;


25 emniyet müdürünün daha değişmesi; http://www.ntvmsnbc.com/id/25487347
ilgili bakanlardan egemen bağış hariç diğerleri istifa etmiştir. en son erdoğan bayraktar 'ın istifası sonrasında dengeler oldukça değişmiştir. devamında idris naim şahin de akp den ayrıldığını açıklamış durumda. istifaların devam edeceğini tahmin ediyorum.
akp izmir milletvekili erdal kalkan da istifa etmiş. itifa açıklamaları şöyle;


akp izmir milletvekili erdal kalkan, akp myk'sında isminin ihraç istenen vekiller arasında açıklanmasından sonra twitter'den yaptığı açıklamada akp'den istifa ettiğini açıkladı.

işte erdal kalkan'ın twitter'den yaptığı o açıklamalar:

ben bu partiye askeri müdahale döneminde girdim. sn. erdoğan'dan önce tavır koydum. siyasi partiler demokratik rejimin vazgeçilmez unsurlarıdır.

siyasi partiler kimsenin babasının çiftliği değildir. hele sn tayyip erdoğan'ın değil, onlar milyonlarca insanın yarattığı sosyal varlıklardır.

hükümet ve iktidar ve parti disiplini yolsuzlukları, hırsızlıkları, soygunu engellemek için vardır.

bu iş burada bitmez. yüce halkımız her şeyi görüyor. hakem halkımız olsun. kurtuluş savaşı yapan bu halk bunu da çözer.

"kalkınma partisi"nden istifa ediyorum. biliniz ki dünya dönüyor halkımızda aptal değil yolunuz kapalıdır.
atv, sabah ve medical parkin satildigi söyleniyor. bim in de satilacagi soylentiler arasinda. yakin zamanda gemiler de satilabilir. nakit varlıgı bazen mal varlıgından iyidir.
cumhuriyet tarihinin belki bir numaralı olayı olabilir.operasyon ilk başladığında durum net değildi ancak kritik görevde (bkz: kaçakçılık) olan 2 emniyet müdürünün "intihar etmesi" durumun çok ciddi olduğunu düşündürdü.araba çalışırken ve asansörde intihar mı olur ?

1.dalganın 2 numaralı ismi ebru gündeşin iranlı kocasının akpye anket parası göndermesi olayı var.2010 da irandan akpye yapılan 50 milyon dolarlık yardım olayı var.herşeyden önce bir bakanın itiraf niteliğinde açıklaması var.atv ve sabahı satın alan kalyoncu ailesinden 2.dalgada gözaltı listesinde olanları var.toki-ali ağaoğlu-türgev-bilal erdoğan gibi birçok zincir var.malum bilal erdoğanın kurtarılması için dünyada eşine rastlanmamış hukuk rezaletleri yaşandı.umarım hasıraltı edilmez.gerçi pislik o kadar büyük ki örtülecek gibi değil.
soruşturma kapsamında eski içişleri bakanı muammer güler'in oğlu barış güler ve halk bankası genel müdürü süleyman aslan’ın da aralarında bulunduğu 10 şüphelinin tutukluluğuna itiraz edilmişti. şüphelilerin avukatları önce tutuklama kararını veren 25. sulh ceza mahkemesi’nden kararını gözden geçirmesini istemişti. talebi değerlendiren mahkeme verdiği tutuklama kararının yerinde olduğunu belirtti. bunun üzerine itiraz talepleri uyap üzerinden istanbul 14. asliye ceza mahkemesi’ne gönderildi. mahkeme, barış güler, süleyman aslan, muacet korkmaz, emir eroğlu, umut bayraktar, ahmet murat öziş, rüçhan bayar, özgür özdemir, mohammadsadegh rastgar shishehgarkhaneh, hikmet tuner hakkında mevcut delil durumu, suçların vasıf ve mahiyeti, kanundaki cezaların alt ve üst sınırı, teknik takip bilgileri ve diğer deliller dikkate alındığında kuvvetli suç şüphesi bulunduğu gerekçesiyle reddetti.
akp den istifa eden ertugrul gunay'in son twiti; "yolsuzlukların gündemden düşmesi için ortaya atılan her saçmalığın ardına düşerseniz yapacak bir şey yok, nasılsanız öyle yönetilirsiniz!"

örtbas edilmeye calisildikca daha bir kızışıyor ortalik.
yer değişikliğine maruz kalan savcı zekeriya öz'ün son açıklamaları oldukça dikkat çekicidir.

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/27243...
kurtlar vadisinin ülkeye verdiği muazzam zararı görmemi sağlamış operasyondur.totoş kılları bildiğin tayyibin sesini stüdyoda baştan oluşturulduğunu sanıyor.