13 reasons why

aynı isimli kitaptan uyarlanan 2017 yapımı 13 bölümlük netflix dizisi..konu liseli bir kızın kendisini intihara sürükleyen arkadaşlarına dinlemeleri için bıraktığı ses kayıtlarından oluşuyor.farkındalık yaratma açısından çok başarılı.her hafta 2 saatlik süreyi gereksiz diyaloglarla uzun uzun bakışmalarla bitirme kaygısı taşıyan türk dizilerini izleyen bünyelere ilaç gibi gelen bir yabancı dizi .hem kendi içinde hemde gerçek hayatta yarattığı kelebek etkisini görmek için bile düşünmeden izlenmeli.
benim gibi zorbalığa uğrayan kişiler için bir baş yapıt şimdi 2.sezonu seyrediyorum umarım intihara kalkışmam insanı depresif bir ruh haline sokuyor eski günler aklına geliyor...
2. sezonun ilk bölümünü izledim. unutmuşum resmen karakterleri. ilk sezonun son bölümünü izlemem lazım. her şey bölük pörçük. du bakalım güzel olacağa benziyor bu sezon da. bölüm başlangıcındaki sosyal mesajlar da güzeldi.
2. sezonu 1 günde bitirdim. tabi ben de bittim. aslında hannah'nın nazarında bütün kadınların ve erkeklerin özellikle amerikadaki okul yıllarında başına gelen kötü şeylerden sonra adaletin yerini bulması için gösterilen çaba açısından izlenilesi bir yapımdı. ama çok sıkıcı ilerledi. yani 4. bölümden itibaren sıkılıp kapatasım bile geldi. hatta son bölümü izliyim de diğer bölümleri ona göre izliyim dedim bir ara. iyi ki izlememişim. ama son bölümdeki olaylar hakikaten doz aşımıydı. özellikle tyler karakterinin başına gelenler korkunç düzeyde. bundan sonrası zaten intikam ateşiyle yanıp tutuşan bir ergeni anlatıyor bölümde. 3. sezonun da gelmesi kesinleşiyor son sahnelerle zaten. ama 3. sezonda artık hannah'dan çok da bahsedileceğini düşünmüyorum. daha çok tyler üzerinden gidebilir olaylar.